Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

SKO po stronie dzielnicy. Urzędnicy-działkowcy 1:0

Dodano: 2017-06-07 10:53:10
fot. UD Praga-Południe
fot. UD Praga-Południe
Działkowcy przegrali batalie o ogródki na Gocławiu. Spór o lokalizację nowej szkoły trwał od kilku miesięcy. 
Samorządowe Kolegium Odwoławcze oddaliło skargę działkowców, którzy oprotestowali lokalizację budowy nowej szkoły przy Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

- Decyzja ta odblokowała prace i spowodowała, że aktualnie trwa sprawdzanie projektu budowlanego zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - informuje Urząd Dzielnicy Praga-Południe.

Przypomnijmy - budowa szkoły opóźniła się o kilka miesięcy, bo działkowcom nie podobała się lokalizacja nowej szkoły. Placówka ma stanąć częściowo na terenie ogródków działkowych. Działkowcy odwołali się więc od decyzji umożliwiającej 
rozpoczęcie budowy.

- W uzasadnieniu odwołania użyto argumentów najcięższego kalibru. O ważeniu interesu publicznego i interesu prywatnego, o pogarszającym się stanie środowiska i powietrza w Warszawie - czytamy.  

Działkowcy domagali się też odszkodowań za utracone ogródki, które - jak zaznaczali urzędnicy i tak zostałyby wypłacone. Dzielnica od początku zapewniała, tez, że przyzna działki zastępcze.

Zanim rozpocznie się realizacja inwestycji, dzielnica musi jeszcze wystąpić z wnioskiem o pozwolenia na budowę. Ma to nastapić w najbliższym czasie.
 
łj

Podziel się:

netgraf.pl