Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Darmowa komunikacja dla Ursynowa. ZTM mówi "nie", aktywiści walczą dalej

Dodano: 2017-06-07 13:29:37
fot. Wikimedia
fot. Wikimedia
Darmowa komunikacja miejska dla ursynowian na czas budowy POW? Według lokalnych aktywistów takie rozwiązanie rozładuje korki, które w czasie budowy będą nieuniknione. 
Z pomysłem w marcu wyszli aktywiści ze stowarzyszenia "Otwarty Ursynów". Zaproponowali m. in. darmową komunikację dla Ursynowa, więcej kursów metra, czy uruchomienie linii autobusowej z Konstancina do metra Kabaty. Pismo w tej sprawie 
wysłali do stołecznego ratusza. Główny argument? Odkorkowanie dzielnicy w czasie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. 

Odpowiedź przyszła szybko. Zarząd Transportu Miejskiego stwierdził, że wprowadzenie bezpłatnych biletów naruszałoby konstytucyjne prawo równości, co w skrócie oznacza tyle, że darmowych przejazdów nie można wprowadzić dla tylko jednej dzielnicy. 

Społecznicy się jednak nie poddają. W internecie pojawiła się petycja w tej sprawie. "Otwarty Ursynów" odniósł się też do wyjaśnień ZTMu.

– Odpowiedz ZTM nie jest jednoznaczna, mało precyzyjna i bardzo niespójna. Pamiętajmy, że w Warszawie niedawno przegłosowano darmowe bilety dla uczniów. Zatem jest możliwa darmowa komunikacja. Jesteśmy przekonani o słuszności 
naszych pomysłów. Dlatego podjęliśmy decyzję o zbiórce podpisów pod petycją  – wyjaśnia Piotr Skubiszewski.  

Petycję znajdziecie tutaj. Po zebraniu podpisów ma ona trafić do Hanny Gronkiewicz-Waltz.  
 
łj

Podziel się:

netgraf.pl