Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

"Jedno piwo tak, huczne imprezy nie". Prohibicja powróci na bulwary?

Dodano: 2020-03-10 08:30:55
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Czy po dwóch latach na bulwary wróci zakaz picia alkoholu? Uchwałę liberalizująca przepisy zaskarżył właściciel apartamentowca przy Wioślarskiej.  

Picie pod chmurką nad Wisłą jest możliwe od kwietnia 2018 roku. Radni uchwalili wtedy odpowiednie przepisy w tej sprawie. Jednak lokatorzy apartamentowca przy Wioślarskiej 10 chca powrotu zakazu. Narzekają na zachowania "bulwarowiczów".

"Wciąganie narkotyków"

- Mówimy tutaj o wciąganiu narkotyków przez dzieci i młodzież, mówimy o oddawaniu moczu pod siebie w stanie upojenia alkoholowego, bo i do takich sytuacji dochodzi tutaj nocami - tłumaczy Anna Bartoszewicz, pełnomocniczka zarządcy budynku The Tides i jak dodaje "jedno piwo tak, huczne imprezy nie".Dochodzi do takich sytuacji, że mieszkańcy boją się wyjść po zmroku na spacer z psem. - Czym innym jest spożycie piwa w gronie przyjaciół zachowując przy tym pełną kulturę i szacunek do innych osób, a czym innym jest upojenie się do nieprzytomności i wyrządzenie przy tym szkód nie tylko mieniu, ale też ludziom którzy znajdują się wokół - dodaje pełnomocniczka. "To nic nie da"

Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju, który przez lata walczył o zniesienie zakazu spożywania alkoholu nad Wisłą nie wierzy, że ponowne zaostrzenie przepisów cokolwiek zmieni. 

- Ja pamiętam czasy, kiedy spożywanie alkoholu było tam nielegalne i też był hałas, też pojawiały się śmieci, też pojawiało się bardzo dużo złych zachowań, które zresztą sam też potępiałem. Więc sama walka z zakazem tego nie zmieni - mówi Radiu Kolor Marek Tatała. 


Decyzja w piątek

Mieszkańcy apartamentowca podkreślają, że są w stanie pójść na kompromis i proponują wyznaczenie stref wolnych od alkoholu na bulwarach. Rozprawa w tej sprawie odbędzie się w najbliższy piątek 13 marca.az

Podziel się:

netgraf.pl