Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

"Kwarantanna" nie taka straszna. Na Muranowie śpiewali z... balkonu!

Dodano: 2020-03-15 14:32:16
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Wspólne granie, śpiewanie i słowa otuchy. Warszawiacy wzięli przykład z Włochów! Na Muranów zawitała "Scena balkonowa". 

Utwór "What a Wonderful World" Louisa Armstronga w samo południe rozbrzmiał z jednego z balkonów przy Pawiej 28. Nie był to jednak utwór odtworzony z płyty, tylko zaśpiewany... na żywo!  - Chcemy, żebyście otworzyli swoje serca, swoje balkony. Chcemy znaleźć trochę radości w tej rzeczywistości, w której przyszło nam żyć - tymi słowami dwie mieszkanki Muranowa zainaugurowały koncerty na balkonach. Dokładnie w okresie, gdy "cały kraj jest na kwarantannie". 

Jak tłumaczyły siostry Marta i Dominika Matuszak, nic nie pomoże nam lepiej niż muzyka. Po kilku słowach wstępu przyszedł czas na śpiewanie!

Posłuchajcie sami:

Niektórzy koncertu słuchali ze swoich balkonów, inni zgromadzili się pod blokiem. Co ważne, wszyscy zachowali odpowiednią odległość od siebie, tak żeby nie stwarzać zagrożenia. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem warszawskich policjantów, którzy na miejscu pojawili się jeszcze przed rozpoczęciem balkonowego koncertu. 

Mieszkanki Muranowa zapowiadają kolejne sąsiedzkie śpiewanie i liczą, że akcja obejmie cały kraj. Wcześniej media obiegły zdjęcia i filmy z balkonowych koncertów w Rzymie. Teraz mamy swój Rzym na Muranowie.

Koncert pokazywaliśmy na żywo na naszym Facebooku

Podziel się:

netgraf.pl