Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Kolejne zmiany. Od jutra normalny rozkład jazdy w komunikacji miejskiej

Dodano: 2020-03-24 15:44:55
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Jak dowiedziało się Radio Kolor, czekają nas kolejne zmiany rozkładów jazdy w komunikacji miejskiej. 

Od jutra (25.03.2020 r.) autobusy, tramwaje i metro znów będą kursować według normalnych rozkładów. Informacje potwierdziliśmy w Zarządzie Transportu Miejskiego i w Tramwajach Warszawskich. Jeszcze dziś ma być wydany oficjalny komunikat w tej sprawie.

O zmianach wiedzą już kierowcy pojazdów. "Słuszna decyzja. Nie czarujmy się, każdy prowadzący woli mieć teraz, jak najmniej osób w pojeździe. Od jutra jeździmy w rozkładzie powszednim" - mówi nam jeden z kierowców.

Według informacji jakie uzyskaliśmy - trwa aktualnie kompletowanie kierowców i motorniczych. Jeżeli grafiki uda się wypełnić - rozkłady wrócą do tych z dnia powszedniego. Jeśli zabraknie prowadzących - rozkłady sobotnie zostaną wzmocnione.

Przypomnijmy, od poniedziałku obowiązują weekendowe rozkłady. Zmiany ratusz tłumaczył dużym spadkiem liczby pasażerów. Jednak po okrojeniu poszczególnych linii, na niektórych zrobiło się tłoczno, a przez to nie było możliwości zachowania odpowiedniej odległości między pasażerami, co zwiększa ryzyko rozwoju epidemii. Pisaliśmy o tym wczoraj. Dziś z kolei w reakcji na skargi pasażerów, niektóre linie zostały wzmocnione. 

Zajęte co drugie miejsce

O to, aby w środkach transportu publicznego jedynie co drugie miejsce było zajęte, zaapelował do włodarzy miast minister zdrowia. - Postarajmy się umożliwić ludziom normalne funkcjonowanie i nie powodujmy sytuacji takich, gdzie gromadzenie się w autobusie czy tramwaju, może doprowadzić do ryzyka wzajemnego zarażenia się - powiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski.

"Im dalej od siebie będziemy, tym jesteśmy bezpieczniejsi" - stwierdził minister. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl