Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Ślub w czasach epidemii? 'Bez rodziny to nie to samo'

Dodano: 2020-03-25 19:30:44
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Mało kto, jeszcze miesiąc temu, spodziewał się, że w kraju wprowadzony zostanie stan epidemii. To zmusza przyszłe pary młode do trudnych decyzji.

Od 16 marca Urzędy Stanu Cywilnego na Ochocie, Białołęce, Bielanach, Woli w Wesołej, czy Wilanowie nie działają. Jednak jak informuje ratusz, zaplanowane śluby odbędą się na pewno. Państwo młodzi muszą się jednak liczyć z obostrzeniami.

- Kierownicy Urzędów Stanu Cywilnego dzwonią do państwa młodych i proszą o ograniczoną liczbę osób - mówi Radiu Kolor Karolina Gałecka z Urzędu Miasta. Zgodnie z ostatnimi wytycznymi, nie może to być więcej niż 5 osób (wyłączając z tego osoby sprawujące posługę).Ślub za wszelką cenę

Jednak par, które czekały na ten moment, takie rygorystyczne zasady nie zniechęcają. Pan Marcin ślub ma wziąć w połowie kwietnia.

- Prawdopodobnie wesele zostanie odwołane lub przeniesione na przyszły rok, a ślub weźmiemy w jak najmniejszym gronie. I też będziemy szczęśliwi, bo ślub jest tak naprawdę najważniejszy - mówi Pan Marcin. Przełożony

Są jednak osoby, które bez udziału rodziny, ceremonii sobie nie wyobrażają. - Sam ślub bez wesela nie jest dla nas w ogóle opcją, no bo jednak chcemy spędzić te chwile z rodziną. Bez niej to nie to samo - tłumaczy Pani Karolina, której ślub również ma się odbyć w przyszłym miesiącu, ale jednak wciąż rozważa jego przełożenie.Również te planowane w kościele ceremonie, będą musiały odbywać się w mniejszym gronie.

az

Podziel się:

netgraf.pl