Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Zamykają Kampinos! Koniec ze spacerami w czasie epidemii

Dodano: 2020-03-25 16:09:55
fot. Facebook/Kampinoski Park Narodowy
fot. Facebook/Kampinoski Park Narodowy

Dyrekcja Kampinoskiego Parku Narodowego zdecydowała: nikt nie wejdzie do puszczy. To reakcja na to, co działo się tam w ostatni weekend.

W sobotę i niedzielę, zamiast siedzenia w domu, ludzie tłumnie ruszyli do Kampinosu. "W lesie jest prawie jak kiedyś na Marszałkowskiej" - żartowali niektórzy. Tymczasem w czasie epidemii należy unikać dużych skupisk ludzi. Właśnie z tego powodu dyrekcja Kampinoskiego Parku Narodowego zdecydowała o jego zamknięciu, już od jutra. 

- Ta decyzja ma związek z zagrożeniem epidemicznym w naszym kraju. Nie była to łatwa decyzja. Zrobiliśmy to jednak z troski o odwiedzających Kampinowski Park Narodowy - mówi Radiu Kolor Małgorzata Mickiewicz, wicedyrektorka parku.

Co to oznacza? Każdy, kto chciałby uprawiać w lesie sport, filmować, fotografować, a także zarabiać, nie ma prawa tego robić, bo wstęp jest zabroniony. Co więcej, za nieprzestrzeganie zakazu grożą mandaty. Dyrekcja parku będzie w tym przypadku bezwzględna.

- Teren jest monitorowany i będzie patrolowany. Mamy możliwość egzekwowania prawa, a za łamanie zakazu będzie można nałożyć mandat albo grzywnę - ostrzega Małgorzata Mickiewicz.

Decyzja o zakazie wstępu do puszczy obowiązuje do odwołania. Jak już informowaliśmy kilka dni temu, nie ma planów zamykania warszawskich lasów, w tym Lasu Kabackiego.

mo

Podziel się:

netgraf.pl