Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Sprawdziło się! Rozkłady po staremu. Podział miejsc po nowemu?

Dodano: 2020-03-25 15:05:58
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Od dziś autobusy i tramwaje znów jeżdżą według rozkładów jazdy dla dni powszednich. Od poniedziałku komunikacja miejska funkcjonowała jak w soboty. 

O tym, że władze miasta zdecydowały się powrócić do normalnych rozkładów jazdy, w Radiu Kolor już wczoraj informowaliśmy jako pierwsi. "Trwa aktualnie kompletowanie kierowców i motorniczych. Jeżeli grafiki uda się wypełnić - rozkłady wrócą do tych z dnia powszedniego" - podawaliśmy wczoraj po południu. Dziś nasza informacja się potwierdziła. 

1440 autobusów i 382 tramwaje 

"Od dnia 25 marca (środa) autobusy, tramwaje i metro kursują według rozkładu jazdy dnia powszedniego" - komunikat takiej treści można przeczytać w pojazdach i na przystankach. 

Na dzisiejszej konferencji prasowej potwierdził to również prezydent miasta Rafał Trzaskowski. Jak przekazał, na ulice wyjechała maksymalna liczba pojazdów: 1440 autobusów i 382 tramwaje. 

Prezydent miasta krytykował mało precyzyjne rozporządzenie rządu w sprawie kolejnych ograniczeń. Mowa w nim m.in. o tym, że w każdym autobusie i tramwaju zajęte ma być jedynie co drugie miejsce, tak żeby ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. 

- Jak moglibyśmy interpretować dokładnie rozporządzenie? W jaki sposób zapewnić odstępy, o których mówi rząd, na przykład w metrze czy tramwajach, które mają dwa wagony? Kto ma dokładnie tego pilnować? - pytał prezydent stolicy.

Co drugie miejsce może zostać zakryte

Niewykluczone, że aby zrealizować rozporządzenie, co drugie miejsce zostanie zakryte. Nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie. Wcześniej w autobusach i tramwajach zostały zakryte przyciski "stop"i tak zwane "gorące przyciski" otwierające drzwi. Z przodu pojazdów są z kolei wyznaczone strefy tylko dla kierowców.

łj

Podziel się:

netgraf.pl