Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

6 hal, kilka tysięcy łóżek. Pod Warszawą może powstać szpital polowy

Dodano: 2020-03-25 20:17:01
fot. Pixaby
fot. Pixaby

Pod Warszawą może powstać jeden z największych szpitali polowych w naszej części Europy.

Wszyscy widzieliśmy, jak szybko szpital w Wuhan Chińczycy zbudowali szpital, by leczyć zakażonych koronawirusem. W Polsce również może taki powstać, ale na szczęście nie trzeba go budować, bo miejsce i budynki już są. I to w Nadarzynie pod Warszawą.

Szpital polowy zamiast targów

Hale PTAK Expo, które się tam znajdują, mogą posłużyć za miejsce do stworzenia szpitala polowego. Z taką propozycją wyszedł właściciel tego obiektu. Jak informuje prezes zarządu PTAK Warsaw Expo Tomasz Szypuła, hale miałyby być udostępnione całkowicie nieodpłatnie.

- Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Na szpitale polowe dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku - mówi Tomasz Szypuła.

Tysiące łóżek w sześciu halach

PTAK EXPO składa się z 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. m2, na terenie których zmieści się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. "Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie" - dodaje Tomasz Szypuła.

Zarząd czeka tylko na decyzję. Jeśli rząd się na to zdecyduje, to wszyscy pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital.

Ptak Warsaw Expo to największe centrum targowo-kongresowe w Europie Środkowej.

mo

Podziel się:

netgraf.pl