Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Medycy proszą o darmowe miejsca parkingowe. ZDM: niech szpitale je wyznaczą

Dodano: 2020-03-26 12:20:05
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Już wiadomo, że w czasie epidemii ratusz nie zniesie opłat za parkowanie w centrum. Nie zniesie dla wszystkich. To może chociaż dla medyków?

Z propozycją bezpłatnych miejsc parkingowych dla pracowników dyspozytorni medycznych oraz stacji pogotowia, wystąpili sami medycy. Jak podkreślają, dzieki temu, przesiedliby się z komunikacji miejskiej do własnych samochodów, co zapewniłoby im bezpieczniejszy dojazd do miejsca pracy. 

Drogowcy sceptyczni

O ocenę tego pomysłu zapytaliśmy w Zarządzie Dróg Miejskich. Stołeczni drogowcy do tej propozycji podchodzą jednak dość sceptycznie.

- To jednak nie byłoby rozwiązanie idealne, ponieważ nie gwarantuje ono, że w pobliżu szpitali znajdą się wolne miejsca dla takich osób - mówi Radiu Kolor Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich. Jak dodaje, decyzję w tej sprawie musiałaby podjąć Rada Warszawy. 

ZDM: można to zrobić inaczej

Drogowcy proponują inne rozwiązanie. Według nich szpitale na swoim terenie mogłyby same wyznaczyć specjalne miejsca postojowe i dzięki temu problem byłby rozwiązany.

- Mogłyby na nich parkować tylko osoby posiadające odpowiedni dokument wydany przez szpital. Dzięki temu miałyby one gwarancje znalezienia miejsca bezpośrednio przy samej siedzibie placówki - dodaje Pieńkos. 


Taki pomysł jest już wdrażany dla stacji ratowniczej przy ul. Hożej.

az

Podziel się:

netgraf.pl