Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Motorniczowie 30 razy zatrzymali składy. Było za dużo pasażerów

Dodano: 2020-03-26 14:12:15
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Zatrzymują się i proszą pasażerów o opuszczenie pojazdu - tak od dziś kierowcy komunikacji miejskiej reagują, gdy w środku jest za dużo pasażerów. 

We wszystkich tramwajach i autobusach pojawiły się dziś komunikaty o tym, ile pasażerów może w nich przebywać. W ten sposób ratusz chce realizować rozporządzenie rządu, zgodnie z którym, pojazdy komunikacji miejskiej mają przewozić o połowę mniej pasażerów. Zajęte może być jedynie co drugie miejsce siedzące. 

Co, jeśli pasażerów jest więcej?

Wtedy kierowca autobusu lub motorniczy tramwaju zatrzymuje pojazd. Jak dowiedziało się Radio Kolor, dziś takich sytuacji było już kilkadziesiąt. - Do godziny 9 odnotowaliśmy zatrzymanie około 30 tramwajów i 2 autobusów - mówi Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza. 

Jak to wygląda w praktyce? - Motorniczy zatrzymuje skład, informuje nadzór ruchu i informuje pasażerów, z jakich przyczyn nastąpiło zatrzymanie składu - wyjaśnia w rozmowie z nami Karolina Gałecka. 

Pasażer nie chciał opuścić tramwaju

Pasażerowie ze zrozumieniem przyjmują decyzję kierowców i motorniczych o zatrzymaniu pojazdów. Jednak nie wszyscy. - Przy Parku Praskim mieliśmy przypadek, że pasażer nie chciał opuścić tramwaju. Zrobił to dopiero po 20 minutach - dodaje rzeczniczka ratusza. 

Informacje o maksymalnej liczbie pasażerów są także w składach obu linii podziemnej kolejki. Dyspozytornia Metra Warszawskiego monitoruje na bieżąco liczbę pasażerów poprzez kamery monitoringu.

Jak dodatkowo przekazał nam ratusz, wczoraj linią M1 podróżowało 62 tys. pasażerów, linią M2 24 tys. pasażerów. To znacznie mniej niż przed epidemią koronawirusa. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl