Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Zwrot w Szpitalu Bródnowskim. Lekarz mówi o kłamstwie, szpital przeprasza

Dodano: 2020-04-06 15:15:45
fot. targowek.info
fot. targowek.info

Udało nam się dotrzeć do pierwszego lekarza Szpitala Bródnowskiego z potwierdzonym koronawirusem. To, co mówi, wywraca do góry nogami wersję dyrekcji ogarniętego epidemią szpitala. 

"Lekarz, który kilka dni wcześniej wrócił z Włoch, zadzwonił, że zaczął się gorzej czuć. Zrobił test, wynik wyszedł dodatni" - mówił niedawno w rozmowie z Gazetą Stołeczną rzecznik Szpitala Bródnowskiego, Piotr Gołaszewski. Później ta informacja była powtarzana kilka razy, a epidemia ogarnęła dużą część szpitala. Przekaz był jasny: zakaża pracownik, który wrócił z Włoch. 

"Nie podróżowałem do Włoch"

Wspomniany przez rzecznika lekarz to Marcin Zadorożny z Oddziału Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii. Problem w tym, że przed 19 marca, czyli dniem, gdy okazało się, że jest zakażony koronawirusem, nigdzie nie wyjeżdżał. Udało nam się z nim porozmawiać. Później wysłał do nas swoją wersję tego, jak było.

- Przed dniem 19.03.2020 nie podróżowałem do Włoch ani do żadnego innego rejonu za granicą, ani w kraju, który był ogniskiem epidemii, nie miałem też żadnych świadomych kontaktów z osobami zakażonymi, będącymi objętych kwarantanną ani z takimi, które podróżowały do miejsc będących ogniskami choroby - zapewnia lekarz. 

Codziennie był w pracy

Jak mówi, na podstawie dokumentacji medycznej szpitala można udowodnić jego codzienny pobyt w pracy co najmniej od początku roku. - Nie jest prawdą, że nie pracuję codziennie, pomimo iż jestem lekarzem kontraktowym - twierdzi lekarz. 

Pierwsze objawy gastrolog miał dzień wcześniej, 18 marca. - Rano 19 marca nie poszedłem do pracy, powiadomiłem Kierownika Kliniki o tym, że zamierzam wykonać test na obecność koronawirusa - informuje nas lekarz. - Nie spełniałem obowiązujących wtedy kryteriów zlecenia badania genetycznego, dlatego postanowiłem wykonać ten test, wykorzystując prywatne kontakty. Gdyby nie epidemia zastosowałbym objawowo leki "na grypę i przeziębienie " i w następnym dniu stawił się w pracy. Wynik otrzymałem drogą mailową po godzinie 18.00. Niezwłocznie powiadomiłem sanepid oraz przełożonych w szpitalu oraz w innych miejscach pracy - zapewnia. 

Rzecznik przyznaje: lekarz nie był we Włoszech

- To prawda. Pan doktor nie był we Włoszech - przyznaje dziś w rozmowie z Radiem Kolor rzecznik placówki Piotr Gołaszewski. - Chcę za to bardzo serdecznie tę osobę przeprosić, ponieważ te informacje były informacjami błędnymi. Wiemy na sto procent - nie był we Włoszech - zapewnia. 

Dlaczego do tej pory podawana była inna wersja? - To był oddźwięk z najbliższego środowiska oddziału. Żałuję, że nie został on potwierdzony w stu procentach - dodaje rzecznik. 

Szpital podejrzewa, że lekarz mógł się zarazić od jednego z pacjentów w czasie badania. Nie wiadomo, czy miało to miejsce w Szpitalu Bródnowskim. 

Do tej pory, jak dowiedziało się Radio Kolor, w placówce potwierdzono 64 przypadki zakażeń koronawirusem u lekarzy i pielęgniarek oraz 49 u pacjentów. Sytuacja w placówce przy ul. Kondratowicza zaczyna się poprawiać, ale jeszcze daleko jest do normalności - donosi portal targowek.info. Wciąż pozostaje ograniczona możliwość wejścia do szpitala.

CZYTAJ WIĘCEJ: Drugi test, inny wynik. Lekarka ze Szpitala Bródnowskiego jednak zdrowa

łj

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/6051/zwrot-w-szpitalu-brodnowskim-lekarz-mowi-o-klamstwie-szpital-przeprasza [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 6051 [title] => zwrot-w-szpitalu-brodnowskim-lekarz-mowi-o-klamstwie-szpital-przeprasza [uri] => wiadomosci/n/6051/zwrot-w-szpitalu-brodnowskim-lekarz-mowi-o-klamstwie-szpital-przeprasza [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696020544 ) ) </div> </body> </html>