Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Mieszkańcy Bielan skoczyli ze spadochronem. Sprawę wyjaśnia policja

Dodano: 2020-04-19 15:27:08
fot. YouTube/Angrysheepify
fot. YouTube/Angrysheepify

Mieszkańcom jednego z bloków na Bielanach najwyraźniej brakowało mocnych wrażeń. Postanowili... skoczyć ze spadochronem.

Całe zdarzenie miało miejsce przy ul. Gwiaździstej na Bielanach. Dwóch mieszkańców  osiedla Marymont-Potok postanowiło skoczy z 20. piętra jednego z bloków. To base jumping - ekstremalny sport polegający na wykonywaniu skoków spadochronowych z wieżowców, mostów, masztów, urwisk górskich i innych podobnych obiektów.

Skoki nagrali telefonami komórkowymi mieszkańcy sąsiedniego bloku. Pod filmem zamieszczonym w serwisie YouTube pojawiło się wiele komentarzy. "Mieszkałem naprzeciwko. Szkoda, że na żywo nie widziałem skoku. Propsy! Ps. Za małolata pytałem tatę, czy to możliwe - mówił 'za nisko'" - komentuje jeden z internautów. Są też komentarze bardziej krytyczne. "Z klatki na dole w każdej chwili może wyjść człowiek, a spadochron może się do końca nie otworzyć, albo wcale się nie otworzy" - napisał inny internauta.

Sprawę bada policja

Sprawą skoku dwóch śmiałków zajmuje się teraz policja. - Sprawa jest cały czas wyjaśniana. Działamy bardzo prężnie - zapewnia w rozmowie z Radiem Kolor Kamila Szulc z bielańskiej komendy. 

- Osiedla i miejsca zaludnione to nie są odpowiednie miejsca do wykonywania takich skoków. Lekceważąc to, świadomie narażamy postronne osoby na niebezpieczeństwo - zaznacza policjantka. 

Na potrzebny prowadzonych obecnie czynności przyjęta została wstępna kwalifikacja w kierunku art. 160 kk. Chodzi o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ta kwalifikacja może zostać zmieniona w toku późniejszego postępowania.

"Wyszli z domu" bez ważnego powodu?

Policja nie wyklucza też, że zajmie się sprawą pod kątem złamania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią. Przypomnijmy, że rozporządzenie Ministra Zdrowia zakazuje wychodzenia z domu bez ważnego powodu. - W późniejszym terminie będziemy mogli zapewne przekazać więcej informacji w tej sprawie - mówi Szulc.

Zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany do oceny prawno-karnej przez prokuraturę.

Wideo: YouTube/Angrysheepify

łj

Podziel się:

netgraf.pl