Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"Demonstracja hybrydowa”. W sobotę kolejny protest przedsiębiorców

Dodano: 2020-05-22 19:08:26
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Sobotni protest rozpocznie się o godzinie 14:00 na placu Defilad. Paweł Tanajno wydał instrukcje dla uczestników manifestacji.  

Przedsiębiorcy nie ustępują i w sobotę ponownie wyjdą na ulice Warszawy. Główny organizator protestu Paweł Tanajno zobligował się do przestrzegania zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Zebrani mają zachowywać między sobą 2-metrowe odstępy.

Zachowanie 2 metrów wyklucza jakiekolwiek kary ze strony GIS. Zgromadzenie mamy legalne, a w świetle rozporządzeń sanitarnych, będziemy również działać zgodnie z prawem - mówi Paweł Tanajno.

Pierwszy taki protest w historii  

Demonstracja ma mieć zupełnie inny charakter.   

- Będzie to strajk hybrydowy. My musimy się przygotować na to, żeby nie powtórzyła się sytuacja z 16 maja. Być może będzie to demonstracja improwizowana, w tym sensie, że cześć odbędzie się w ruchu, część pieszo, część samochodami. Może zrobimy jakąś scenę - wylicza

Zastosowane zabiegi mają zapobiec wydarzeniom, jakie miały miejsce w minionym tygodniu, kiedy to policja rozpoczęła masowe zatrzymania w takcie manifestacji. Wobec protestujących funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego.  

Strajk rozpocznie się w sobotę o godzinie 14:00 na placu Defilad. Protest nie ma ustalonej trasy przemarszu, w związku z tym kierowcy muszą liczyć się z wystąpieniem czasowych utrudnień. 

mc 

Podziel się:

netgraf.pl