Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Podtapiał niedźwiedzia, podda się karze: prace społeczne i 5 tysięcy

Dodano: 2020-05-22 21:48:25
fot. warszawskie zoo
fot. warszawskie zoo

Mężczyzna, który zaatakował niedźwiedzia w zoo, chce dobrowolnie poddać się karze. Prokuratura proponuje prace społeczne i 5 tys. złotych na rzecz ochrony zwierząt. 

Jak już informowaliśmy, w czwartek pijany 23-latek wtargnął na wybieg dla niedźwiedzi w warszawskim zoo i zaatakował jednego z misiów. Zwierzę było podtapiane i szarpane. Mężczyzna miał szczęście, bo trafił na starszą niedźwiedzicę, która nie jest już tak sprawna. 

Dwa zarzuty, chęć dobrowolnego poddania się karze

W piątek mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy znęcenia się nad zwierzętami. Drugi zarzut dotyczy wtargnięcia na teren ogrodu zoologicznego. 23-latek nie potrafił powiedzieć, dlaczego tak się zachował. Wyraził skruchę.

- Podejrzany wyraził chęć poddania się karze w wymiarze dwóch lat ograniczenia wolności poprzez wykonywanie prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie oraz wpłatę nawiązki w kwocie 5 tys. złotych na cele związane z ochroną zwierząt - mówi Radiu Kolor rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś.

Zoo zadowolone 

Prokurator skieruje do sądu wniosek o orzeczenie takich kar i wydanie wyroku skazującego. Ostateczna decyzja będzie należeć do sądu. 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że sprawa naprała rekordowo szybkiego tempa - komentuje Agnieszka Czujkowska ze stołecznego zoo i przypomina, że do tej pory wtargnięcia na wybiegi kończyły się zwykle pouczeniami.  

łj

Podziel się:

netgraf.pl