Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Strajk przedsiębiorców. Policji więcej niż protestujących, dziennikarze wylegitymowani

Dodano: 2020-05-23 16:42:45
fot. KSP
fot. KSP

Przedsiębiorcy znów zostali zatrzymani. Nasz dziennikarz, który jest na miejscu, został wylegitymowany. Policja chciała mu wystawić mandat.

Kolejny już protest przedsiębiorców rozpoczął się po godzinie 14 na placu Defilad. Na miejscu zebrało się około 100-150 osób. Znacznie więcej było policjantów. - Policjanci są zbiciu w kilkunastoosobowe grupy i takich grup jest tu wiele - relacjonował nasz reporter Marcin Owczarek. W tym czasie policja zaczęła spisywać pierwszych uczestników.

Szli pod Pałac Prezydencki, zatrzymała ich policja

W końcu organizatorzy protestu poinformowali, że "rozchodzą się do domów". Zaczęli opuszczać plac Defilad i przemieszczać się w kierunku Pałacu Prezydenckiego. Szli ulicą Świętokrzyską, ale daleko nie doszli. W pobliżu skrzyżowania z Nowym Światem wyprzedziła ich policja, później zostali otoczeni kordonem.

- W kordonie jest lider protestu Paweł Tanajno i kilku protestujących. Znacznie więcej jest nas, dziennikarzy. Wszyscy jesteśmy otoczeni przez kilkudziesięciu, może nawet setkę policjantów - relacjonował Marcin Owczarek, którego w pewnym momencie zaczęła spisywać policja. 

Chcieli wystawić mandat dziennikarzowi 

Funkcjonariusz poinformował go, że dostaje mandat. Obok stał inny policjant, który pouczał wystawiającego mandat, co ma robić. - Wykonuję tu obowiązki służbowe, tak samo, jak pan - mówił funkcjonariuszowi nasz reporter. W końcu policjant odstąpił od wystawiania mandatu. Po pewnym czasie policja wypuściła wszystkich dziennikarzy z kordonu.

Jak poinformowała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji, "Konieczne jest działanie policjantów w pododdziałach zwartych. Osoby naruszające prawo zostaną wylegitymowane. Kierowane będą m.in . wnioski o ukaranie do sądu. Przypominamy, że w pododdziałach zwartych policjanci nie muszą nosić imienników".

Protest zakończył się około 16. Paweł Tanajno został przewieziony radiowozem na komendę. 

Relacja z protestu na Facebooku Radia Kolor:

Podziel się:

netgraf.pl