Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Sąd: Tanajno zostaje w areszcie. Jest film z rzekomego ataku na policjanta

Dodano: 2020-05-24 16:48:45
fot. screen/Strajk Przedsiębiorców (Facebook)
fot. screen/Strajk Przedsiębiorców (Facebook)

Kandydat na prezydenta zostanie w areszcie. Decyzją sądu Paweł Tanajno został zatrzymany na 48 godzin.  

Paweł Tanajno trafił do policyjnego aresztu po sobotnim strajku przedsiębiorców. Policja zarzuciła mu naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Na filmach opublikowanych w internecie widać, że to policjant wpadł na lidera strajku. Prawdopodobnie stało się to przypadkowo. 

"Zarzuty są absurdalne"

Zażalenie na zatrzymanie kandydata na prezydenta zostało odrzucone. Około 14:30 sąd wydał postanowienie, na mocy którego, Tanajno zostanie w  areszcie jeszcze 48 godzin. - Mamy nadzieję, że Paweł zostanie jutro wypuszczony - komentuje Michał Wojciechowski, jeden z koordynatorów inicjatywy "Strajk Przedsiębiorców". 

Według protestujących, "zarzuty, że Paweł Tanajno użył przemocy wobec policjanta, są absurdalne". - W internecie jest masa filmów, które pokazują co innego. To policjant wpadł na Pawła i nie było tam żadnej przemocy - dodaje Wojciechowski. 

Zatrzymania, wnioski o ukaranie

Po sobotnim proteście przedsiębiorców policja zatrzymała 7 osób i skierowała do sądu ponad 80 wniosków o ukaranie. Dodatkowo policjanci skierowali do sanepidu ponad 180 notatek związanych z naruszeniem obostrzeń wprowadzonych podczas epidemii.

Sanepid może nałożyć kary nawet do 30 tys. złotych. W Radiu Kolor opisywaliśmy ostatnio przypadek mieszkanki stolicy ukaranej przez sanepid za niezachowanie odległości. Musi zapłacić 10 tys. złotych.

Moment, w którym miało dojść do naruszenia nietykalności policjanta na filmie poniżej. Jeśli się nie wyświetla, link do filmu jest tutaj

łj

Podziel się:

netgraf.pl