Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Tajny plan Trzaskowskiego. W roli głównej Szymon Hołownia

Dodano: 2020-05-26 07:40:14
fot. Rafał Trzaskowski/Facebook
fot. Rafał Trzaskowski/Facebook

Jeśli Szymon Hołownia poprze Rafała Trzaskowskiego przed II turą wyborów, to w zamian - w razie wygranej kandydata KO, Hołownia dostanie propozycję startu w wyborach na prezydenta Warszawy - ustaliło Radio Kolor. 

W sztabie Rafała Trzaskowskiego trwają przygotowania do ostatecznego starcia z Andrzejem Dudą w drugiej turze. Sondaże jasno pokazują, że to kandydat KO zmierzy się z urzędującym prezydentem. Jednak, aby wygrać musiałby zdobyć głosy wyborców pozostałych kandydatów. 

Hołownia na prezydenta... Warszawy?

I tu w grę wchodzi wdrożenie w życie "tajnego planu" Trzaskowskiego. Zakłada on, że kandydat, który zajmie trzecie miejsce, dostanie propozycję startu w wyborach na prezydenta stolicy z poparciem KO.

- Trzeci będzie Hołownia, więc jeśli się zgodzi, to kto wie, może zostanie prezydentem stolicy. Jeśli wyprzedzi go Kosiniak-Kamysz, to wtedy on dostanie taką propozycję. Na razie nikt o tym głośno nie mówi, bo kampania może wywrócić te plany do góry nogami - mówi nam jeden z warszawskich działaczy Platformy. 

Brak kandydata na miarę Trzaskowskiego

Ewa Marciniak z Uniwersytetu Warszawskiego zauważa, że byłoby to dla Platformy Obywatelskiej dobre rozwiązanie, bo brakuje tam kandydata na następcę w ratuszu na miarę Rafała Trzaskowskiego. 

- Jeśli to będzie na stole jako karta negocjacyjna, to kto wie, czy Platforma wobec krótkiej ławki kadrowej nie poprze kandydata spoza swojej listy - mówi dr hab. Ewa Marciniak.

Politolożka w roli kandydata na prezydenta stolicy nie widzi ani lidera PO Borysa Budki, ani związanego z Warszawą Andrzeja Halickiego. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl