Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Rafał Trzaskowski i jego żona ujawniają swój majątek

Dodano: 2020-05-26 11:24:33
fot. Rafał Trzaskowski/Facebook
fot. Rafał Trzaskowski/Facebook

Składam oświadczenia majątkowe moje i mojej żony - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. O to samo zaapelował do premiera i ministra zdrowia.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że wraz ze swoją żoną złoży oświadczenie majątkowe. Włodarz miasta oświadczył, że nie ma nic do ukrycia i chce, by inni politycy poszli w jego ślady.

- Mam nadzieję, że presja publiczna na tych, którzy używali wykrętów, kruczków prawnych, żeby całego majątku nie pokazać, będzie wzrastała - mówi na konferencji prasowej prezydent stolicy.

Według prezydenta nie ma nic złego w tym, że ktoś jest majętny. Jednak każda osoba publiczna powinna złożyć dokładne oświadczenie. - Jeżeli chcemy budować zaufanie do państwa polskiego, musimy wykazywać się przejrzystością w życiu publicznym. Po prostu chcielibyśmy jako opinia publiczna mieć w tym pełną przejrzystość - dodaje włodarz Warszawy.

Trzaskowski: Niech Morawiecki i Szumowski zrobią to samo

Rafał Trzaskowski zaapelował także do premiera Mateusza Morawieckiego i do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, by zrobili to samo.

- W samym fakcie, że pan premier Morawiecki czy minister Szumowski są majętnymi ludźmi, nie ma nic zdrożnego, natomiast i pan premier Morawiecki i pan minister Szumowski powinni pokazać cały swój majątek - tłumaczy Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski chce też dziś spotkać się z marszałkiem senatu, aby przedstawić mu projekt ustawy o jawności w życiu publicznym.

mo

Podziel się:

netgraf.pl