Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Makabryczne odkrycie na polu. Ktoś ukrzyżował żurawia

Dodano: 2020-05-27 15:39:49
fot. Facebook/Komitet Ochrony Orłów
fot. Facebook/Komitet Ochrony Orłów

Komitet Obrony Orłów poinformował o żurawiu przywiązanym do palików wbitych w ziemię. Sprawą zajmuje się policja.

Makabrycznego znaleziska dokonano na jednej z działek rolnych w gminie Stanisławów w powiecie mińskim. "Jeden z mieszkańców w sposób jednoznaczny daje znać kto jest "Panem" na tym kawałku ziemi" - napisali członkowie Komitetu Ochrony Orłów.  

Ptak został przywiązany do palików wbitych w ziemię. Zdjęcia ukrzowanego żurawia trafiły do internetu, a sprawa została zgłoszona na policję. Śledczy potwierdzili autentyczność fotografii i ustalili dokładne miejsce zdarzenia. Wiedzą już także, kto za to odpowiada.

- Policjanci już wytypowali osobę, która może być za to odpowiedzialna. Mężczyzna ten tłumaczy się, że w ten sposób chciał odstraszyć inne ptactwo przed niszczeniem jego pola - mówi Radiu Kolor Marcin Zagórski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

To nie pierwszy taki przypadek

Komitet Obrony Orłów informuje, że żurawie są w Polsce pod ochroną i przy okazji alarmuje, że nie jest to odosobniony przypadek. W podobny sposób giną inne gatunki ptaków. Między innymi kruki, jastrzębie i myszołowy.  

To kolejna sprawa, która zbulwersowała mieszkańców Mazowsza. Kilka dni temu informowaliśmy o szczeniakach porzuconych na torach. Tutaj szczegóły

mc/mo/łj

Podziel się:

netgraf.pl