Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Kierowca autobusu pod wpływem amfetaminy? Prokuratura zabrała głos

Dodano: 2020-06-26 11:14:16
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że kierowca w momencie zdarzenia był pod wpływem narkotyków - mężczyzna został zatrzymany, obecnie przebywa w szpitalu.

Kierowca warszawskiego autobusu miejskiego linii 186, który w czwartek spadł z wiaduktu na Wisłostradę, był pod wpływem amfetaminy - to nieoficjalne informacje, które podaje Radio Zet. Mężczyzna miał mieć przy sobie woreczek wypełniony narkotykiem. Na razie jednak policja nie potwierdza tych informacji.

Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo, które dotyczy spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Za taki czyn grozi kara do 12 lat więzienia.

Prokurator Mirosława Chyr na konferencji prasowej podkreśliła, że służby wykonały wszelkie niezbędne czynności związane z zabezpieczaniem materiału dowodowego, dokonano szczegółowych oględzin autobusu, miejsca zdarzenia oraz zwłok. 

Kierowca zatrzymany

- Pobrano materiał do badań toksykologicznych od kierowcy, mężczyzna został zatrzymany i przebywa w szpitalu. Oczekujemy na opinię z zakresu badań toksykologicznych, która będzie istotna w postawieniu zarzutów kierowcy. Taka opinia powinna do nas wpłynąć za 2-3 godziny - mówiła podczas konferencji prokurator Mirosława Chyr.

Na kwalifikację czynu wpłynie dodatkowo stan zdrowia poszkodowanych w wypadku pasażerów autobusu. Jak podała prokurator, jedna z rannych osób jest w stanie bardzo ciężkim.

ms

Podziel się:

netgraf.pl