Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Kierowca autobusu z zarzutem! To pewne: prowadził pod wpływem amfetaminy

Dodano: 2020-06-26 18:43:14
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Kierowca autobusu, który w czwartek spadł z mostu Grota-Roweckiego, był pod wpływem amfetaminy - potwierdziła prokuratura. 

O tym, że kierowca mógł znajdować się pod wpływem narkotyków, pisaliśmy tutaj. Dziś po południu śledczy potwierdzili te doniesienia.

Kierowca Tomasz U. usłyszał zarzut dotyczy sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, której następstwem jest śmierć człowieka. - Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 12 - poinformowała prokurator Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

W zarzucie uwzględniono, że do spowodowania katastrofy doszło pod wpływem amfetaminy - dodała Mirosława Chyr. Prokurator potwierdziła też, że w kabinie kierowcy znaleziono narkotyki. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia. 

Prokuratura dysponuje informacjami, że kierowca autobusu był w przeszłości 13 razy karany za wykroczenia w ruchu drogowym. Działo się to w okresie od listopada 2014 do maja 2018 roku.

Tragiczny wypadek

W czwartek około 12:30 autobus linii 186 przebił się przez bariery energochłonne i spadł z wiaduktu na moście Grota-Roweckiego. W tragicznym wypadku autobusu zginęła jedna osoba, a 17 zostało rannych.

łj

Podziel się:

netgraf.pl