Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Lokale wyborcze otwarte. Ogromne kolejki! Są problemy

Dodano: 2020-06-28 08:33:21
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Nie czekajcie z głosowaniem do ostatniej chwili. Już o godzinie 7 przed lokalami wyborczymi utworzyły się wielkie kolejki. 

Jak oddać ważny głos? Należy postawić znak „x” przy nazwisku wybranego kandydata. Trzeba pamiętać, że znak „x” to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki. Informacje, jak oddać ważny głos, znajdują się na dole karty do głosowania.

Wybory w reżimie sanitarnym

Wybory odbywają się w czasie epidemii koronawirusa, dlatego należy pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Wyborcy muszą zachować odpowiedni dystans i założyć maseczki przed wejściem do lokalu. Również członkowie komisji wyborczej muszą przestrzegać nowych zasad.

- Komisja będzie pracować w rękawiczkach, maskach i przyłbicach. Wszyscy będą siedzieli 1,5 metra od siebie. Członkowie komisji będą musieli też raz na godzinę wietrzyć lokale przez co najmniej 10 minut - mówi Radiu Kolor Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza.

Od rana wielkie kolejki

Pierwsi wyborcy ustawiali się w kolejkach do lokali wyborczych jeszcze przed godziną 7. Komisje wyborcze są oblegane mimo wczesnej pory. Dostajemy też sygnały o problemach. 

- Panuje straszny rozgardiasz. Są 3 komisje w szkole dla różnych ulic. Ludzie nie wiedzą, w której kolejce stanąć. Część się wkurza i rezygnuje. Te wybory tylko dla wytrwalych - informuje pani Hanna, która głosuje w szkole przy ul. Na Uboczu.

Warto więc wcześniej sprawdzić, w jakiej kolejce powinniśmy stanąć. To już kolei kolejka do jednego z lokali wyborczych na Saskiej Kępie:

W wyborach prezydenckich 2020 o urząd prezydenta ubiega się 11 kandydatów. Głosowanie potrwa do godziny 21. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl