Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Rośnie przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim. PKW podaje nowe wyniki

Dodano: 2020-06-29 08:00:56
fot. Facebook/Andrzej Duda/Facebook/Rafał Trzaskowski
fot. Facebook/Andrzej Duda/Facebook/Rafał Trzaskowski

Są nowe dane Państwowej Komisji Wyborczej. Prezydent Andrzej Duda zwiększa swoją przewagę nad Rafałem Trzaskowskim.

To pewne - do drugiej tury wyborów przejdą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Państwowa Komisja Wyborcza ma już dane z ponad 87-miu procent obwodów. Z częściowych wyników wiemy, 43,67% poparło Andrzeja Dudę, a 30,34% Rafała Trzaskowskiego. To wszystko przy wysokiej frekwencji, bo ocenianej, według sondażu IPSOS na około 63%.

Na trzecim miejscu jest Szymon Hołownia, ktory zdobył 13,85% głosów. Dalej jest Krzysztof Bosak, który ma 6,75% głosów, Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,37%, Robert Biedroń - 2,21%. Reszta kandydatów ma poniżej 0,3% głosów.

Mazowsze spadło z podium, a teraz znowu się na nim znajduje

Mazowsze rano nie było liderem, jeżeli chodzi o frekwencje w wyborach. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej, o godzinie 7.00, to w kujawsko-pomorskim najwięcej osób poszło zagłosować, bo ponad 60% Województwo mazowieckie to z kolei 51,86%. Teraz jednak się to zmienia. Na konferencji po godzinie 10, Państwowa Komisja Wyborcza podała, że frekwencja wzrosła do 67,57%.

A jeżeli chodzi o frekwencje w samej Warszawie, to było pewne zaskoczenie. O godzinie 7.00  nie Wilanów, jak to dotychczas bywało w przypadku innych wyborów, a Wesoła mogła pochwalić się najlepszym wynikiem. Tam do urn poszło prawie 80% wyborców. O 10 punktów procentowych mniej miała Wola i Praga-Północ. Po godzinie 10 w Wesołej ten wynik spadł o niecałe 2 punkty procentowe, a na czele jest Wilanów, który ma frekwencje na poziomie 81,93%.

Rafał Trzaskowski wygrywa w Czechach i na statkach, a Andrzej Duda w Ameryce Północnej

Jak podaje PKW, Rafał Trzaskowski wygrywa w wyborach w Republice Czeskiej i na statkach. Andrzej Duda natomiast wygrywał w głosowaniach w Ameryce Północnej – USA i Kanadzie. U naszych południowych sąsiadów prezydent Warszawy zdobył prawie 900 głosów, z kolei na Andrzeja Dudę zagłosowało nieco ponad 160 osób. Obecny prezydent Polski wygrał za to pierwszą turę wyborów prezydenckich w USA, uzyskując ponad połowę głosów. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski, mając 34%.

Według Państwowej Komisji Wyborczej na ostateczne wyniki trzeba będzie poczekać do wtorku lub środy. Więc zarówno wyniki kandydatów, jak i frekwencja może się jeszcze zmienić.

mo

Podziel się:

netgraf.pl