Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Kto wygrał pod Warszawą? Wiemy, jak głosowały powiaty

Dodano: 2020-06-29 12:00:54
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Duże miasta poparły Rafała Trzaskowskiego, wsie i powiaty Andrzeja Dudę. Sprawdzamy, jak głosowali mieszkańcy Mazowsza.

Mazowsze ponownie wychodzi na prowadzenie, jeżeli chodzi o frekwencje. Według Państwowej Komisji Wyborczej ponad 67% mieszkańców udało się do urn. A jak głosowały poszczególne regiony naszego województwa?

Obecnie urzędujący prezydent miał dużą przewagę, jeżeli chodzi o wsie i małe miasta. Najwięcej głosów Andrzej Duda uzyskał w powiecie przysuskim a konkretnie w gminie Odrzywół. Tam tego kandydata poparło ponad 80% wyborców. Wielu zwolenników ma także w powiecie siedleckim, gdzie w gminie Przesmyki zagłosowało na niego ponad 77% mieszkańców.

screen/PKW

Miasta głosowały na Rafała Trzaskowskiego

Odwrotnie prezentuje się sytuacja, jeżeli chodzi o Rafała Trzaskowskiego. Prezydenta Warszawy głównie popierają duże miasta i tzw. obwarzanek warszawski, czyli powiaty, które okalają stolicę. W samej Warszawie poparło go ponad 47% głosujących. Także w powiecie piaseczyńskim i pruszkowskim te wyniki są wysokie, bo kolejno wynoszą 39% i 38%.

screen/PKW

Jak głosowały grupy zawodowe?

Z sondażu Ipsosu wynika, że na Andrzeja Dudę zagłosowali głównie rolnicy i emeryci, wygrał też wśród bezrobotnych - a właściciele firm poparli Rafała Trzaskowskiego. Wygrał on też wśród uczniów i studentów, u których Andrzej Duda był dopiero na czwartym miejscu. Wśród urzędników - niemal remisowo, z niewielkim wskazaniem na obecnego prezydenta.

Ostateczne wyniki mają być znane najpóźniej do środy.

mo

Podziel się:

netgraf.pl