Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Samochodowy koncert, czyli jak artyści odnajdują się w czasach epidemii

Dodano: 2020-06-30 10:00:09
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i obostrzeń sanitarnych - taki był koncert przy ul. Szwedzkiej. Ludzie zamiast bawić się pod sceną, bawili się... w samochodach. A dźwięk pochodził nie ze sceny, a z radiowego odbiornika.

Jak na razie Ministerstwo Zdrowia nie dało "zielonego światła", by artyści mogli organizować otwarte koncerty z pełną widownią. Od końca maja dozwolone są natomiast zgromadzenia plenerowe do 150 osób. W takiej formie, obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust, zaleca się też utrzymanie dystansu 2 metrów od pozostałych osób.

W takich warunkach żaden koncert nie będzie atrakcyjny dla słuchacza, nawet dla tych najbardziej zagorzałych fanów poszczególnych artystów. Jednak ci wpadli na nieco inny pomysł zorganizowania takiej imprezy. W sobotę w kinie samochodowym przy ul. Szwedkiej 2 na scenie zagrali m. in. Żabson, Young Igi oraz Margaret. Fanów nie zabrakło - tym razem jednak zamiast pod sceną, siedzieli w samochodach.

Samochodowy koncert w radiu

Choć może to brzmieć nieco abstrakcyjnie, taka forma imprezy zdała egzamin. Na koncert fani musieli przyjechać własnymi lub wypożyczonymi samochodami - obowiązywał jednak limit 3 osób na każdy pojazd. Następnie miejsce pod sceną zamieniło się w wielki parking, na którym każde auto stało właściwie "lusterko w lusterko" z pozostałymi. Żeby słyszeć dźwiek ze sceny, każdy musiał ustawić w swoich odbiornikach odpowiednią częstotliwość radiową.

Odgłos owacji zastąpiły klaksony samochodowe, a "koncertowe zapalniczki" żarzące w powietrzu zamieniły się w migające światła awaryjne. Wydarzenie okazało się być strzałem w dziesiątkę, bo wyprzedały się niemal wszystkie dostępne bilety. Pod tym linkiem możecie zobaczyć jak wyglądał samochodowy koncert na Pradze-Północ.

ms

Podziel się:

netgraf.pl