Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Wisłostrada jak rzeka, zalana stacja metra. Warszawa po nawałnicy

Dodano: 2020-06-29 17:21:46
fot. słuchacz
fot. słuchacz

Na Mazowszu synoptycy ostrzegają przed bardzo silnymi burzami. Opady deszczu mogą prowadzić do błyskawicznych podtopień. W całej Warszawie strażacy intwerniowali już ponad 50 razy.

Żywioł znowu szaleje po Mazowszu. Przez cały region przechodzą silne burze z ogromnymi opadami deszczu - możliwe są podtopienia. Synoptycy ostrzegają, żeby na bieżąco obserwować pogodę, bo dziś możliwe także... trąby powietrzne.

- Będziemy mieli do czynienia z opadami deszczu nawet do 50ml wody. Porywy wiatru do 100km/h oraz grad do nawet 4cm średnicy. Warunki będą też sprzyjały temu, aby lokalnie powstawały trąby powietrzne. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i bardzo niebezpieczna - mówi Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Na Mazowszu około 60 zgłoszeń

W całym regionie straż pożarna ma ręce pełne roboty. Najwięcej interwencji odnotowano w Warszawie, gdzie służby interweniowały prawie 50 razy.

- Od godziny 16:00 odnotowano około 60 zgłoszeń w związku z podtopieniami ulic i budynków, najwięcej interwencji odnotowano w Warszawie. Bądźmy ostrożni, zostańmy w domach. Zdarzeń jest bardzo dużo w jednym czasie, więc strażacy je segregują i interweniują tam, gdzie pomoc jest najbardziej pilna - mówi Karol Kierzkowski z Mazowieckiej Straży Pożarnej.

W Warszawie dochodzi do podtopień ulic, kierowcy muszą liczyć się z ogromnymi utrudnieniami. Jeden ze słuchaczy poinformował nas na info@radiokolor.pl że deszcz zalał jedną ze stacji metra - chodzi o Ratusz Arsenał. Tam podziemna kolejka nie będzie się zatrzymywała. Kolejne informacje dotyczą zalanej Wisłostrady - jak mówi jedna ze słuchaczek, trasa jest właściwie nieprzejezdna.

Ogromne utrudnienia w całej Warszawie

Kierowcy muszą liczyć się z korkami i utrudnieniami w całej stolicy. Deszcz zalał m. in. trasę S8 na wysokości Trasy Toruńskiej, Wisłostradę w obu kierunkach, Trasę Łazienkowską, ul. Wawelską, a także pomniejsze ulice jak Hynka w kierunku Żwirki i Wigury. W wielu miejscach tworzą się zatory drogowe, np. na ul. Stawki, która aktualnie jest właściwie nieprzejezdna.

Zalana Wisłostrada:

Trasa Łazienkowska:

Podziel się:

netgraf.pl