Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

'Bitwa o wozy' rozstrzygnięta. Na Mazowszu wygrała gmina Michałowice

Dodano: 2020-06-30 19:31:58
fot. Facebook/MSWiA
fot. Facebook/MSWiA

Przed wyborami rząd obiecał, że przekaże wozy strażackie dla szesnastu gmin, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja. W województwie mazowieckim zwyciężyła gmina Michałowice.  

Głosy podliczone, wysoka frekwencja odnotowana i zakończona "Bitwa o wozy". Na Mazowszu wygrała ją gmina Michałowice. Tutejsi mieszkańcy tłumnie ruszyli do urn i dzięki temu odnotowano frekwencję na poziomie 81,24%. Zadowolenia z postawy mieszkańców oraz z otrzymanej nagrody nie kryją włodarze gminy.   

- Z przyjemnością przyjmiemy nowy wóz strażacki. Tym bardziej, że mamy Ochotniczą Straż Pożarną. To jest straż pożarna, która jest aktywnym członkiem naszego życia społecznego i jest to też straż pożarna z ogromnymi tradycjami. Została założona jeszcze przed II Wojną Światową - mówi Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

 

Tutaj wygrał Trzaskowski 

Nowoczesny sprzęt trafi do 16 gmin w całej Polsce. Co ciekawe, w większości z nich zwyciężył Rafał Trzaskowski. Wygrał w 10 gminach, reszta przypadła urzędującemu prezydentowi. Podobnie było w Michałowicach. Obecny prezydent Warszawy zdobył 46 procent głosów. Drugie miejsce zajął Andrzej Duda z wynikiem 29,6%. 

Udział w "Bitwie o wozy" mogły wziąć gminy liczące do 20 tysięcy mieszkańców. Na razie MSWiA nie zdradza terminów przekazania sprzętu dla strażaków.

mc 

Podziel się:

netgraf.pl