Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej. To skutki poniedziałkowej ulewy

Dodano: 2020-06-30 08:30:26
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Utrudnienia w ruchu na Trasie Łazienkowskiej po wczorajszych ulewach. Drogowocy zaczynają przywracać ruch w kierunku Pragi.

Poniedziałkowa nawałnica, jaka przeszła przez Warszawę, mocno dała się odczuć mieszakńcom. Przez deszcz w wielu miejscach były zalane ulice, a studzienki kanalizacyjne nie były w stanie pomieścić takiej ilości wody. Podobnie było na Trasie Łazienkowskiej.

Nieprzejezdny był odcinek od ronda Jazdy Polskiej do Wisłostrady w kierunku Saskiej Kępy. Intensywnie wypływająca woda uszkodziła studzienkę oraz podmyła jezdnię. Spora część nawierzchni była uniesiona i popękana, na środkowym pasie, tuż przy buspasie. Drogowcy walczą już ze skutkami burzy i próbują naprawić nawierzchnię.

- Przez to, że zniszczyła się studzienka, uszkodzona została również nawierzchnia, tam powstała dosyć duża dziura. Od wczorajszego wieczora Trasa Łazienkowska była nieprzejezdna, ale całą noc pracowali tam drogowcy - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich.

Odcinek w kierunku Pragi został wyłączony z ruchu późnym popołudniem w poniedziałek i przystąpiono do prac naprawczych. Dopiero około 9:00 we wtorek przywrócony został ruch na jednym z pasów. Drogowcy zapowiadają, że jest szansa, że do 11:00 uda się udrożnić arterię.

AKTUALIZACJA 10:45

Drogowcy oddali do użytku wszystkie pasy ruchu. Wciąż jednak mogą występować w tym miejscu utrudnienia.

Widok na Trasę Łazienkowską o 9:00:

mo

Podziel się:

netgraf.pl