Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Wawerska sosna walczy o tytuł Drzewa Roku! Głosowanie trwa do dzisiaj

Dodano: 2020-06-30 13:31:01
fot. drzeworoku.pl
fot. drzeworoku.pl

W plebiscycie udział bierze 16 drzew z całej Polski. Sosna w Wawrze aktualnie zajmuje 2 miejsce w rankingu i walczy o ten tytuł z podkarpacką lipą. Głosować można do końca dzisiejszego dnia.

Konkurs organizowany jest przez organizację ekologiczną Klub Gaja. Jak informują, w swoim plebiscycie nie szukają drzew najstarszych, najwyższych czy najpiękniejszych. W rankingu doceniane są te, które niosą za sobą jakąś opowieść, które pobudzają wyobraźnie i jednoczą ludzi.

W ten opis z pewnością wpisuje się 50-letnia falenicka sosna, która dla mieszkańców jest żywym pomnikiem przyrody.

- Nasza sosna walczy o tytuł Drzewo Roku 2020. Ma bardzo nietypowy kształt, bo pień wyrasta przy brzegu jezdni, a jej korona pochyla się nad jezdnią. W tej chwili sięga prawie do drugiego jej skraju. Sosna tworzy naturalną rogatkę Warszawy, dla nas mieszkańców jest symbolem domu - mówi Anna Stankiewicz, mieszkanka Falenicy.

Głosowanie trwa do końca dnia. Wawerska sosna na 2 miejscu

W walce o tytuł Drzewa Roku 2020 liczą się jedynie dwa okazy. To właśnie wawerska sosna, która zdobyła już prawie 11 tysięcy głosów i podkarpacka Lipa św. Jana Nepomucena, która zdobyła ponad 500 głosów więcej niż falenickie drzewo. W rankingu reszta drzew znajduje się daleko w tyle.

Jak dodaje Anna Stankiewicz, apetyt na wygranie konkursu rośnie w miarę jedzenia. Głosowanie kończy się dzisiaj o północy.

- Mobilizacja jest ogromna, zwłaszcza na koniec. Namawiamy wszelkimi sposobami innych mieszkańców do tego, żeby głosowali. Ale wciąż potrzebujemy bardzo dużo głosów, bo nasza sosna jest na drugim miejscu - w nocy spadła na drugą pozycję, ale nie odpuszczamy i wciąż wierzymy, ze się uda - dodaje Anna Stankiewicz.

To drzewo, które wygra w plebiscycie, będzie reprezentowało Polskę w europejskim konkursie Tree of the Year. Swój głos na falenicką sosnę można oddać, klikając w ten link.

ms

Podziel się:

netgraf.pl