Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Ostatni dzwonek na dopisanie się do spisu wyborców. Tłumy przed urzędami

Dodano: 2020-07-07 11:05:53
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Tłumy przed dzielnicowymi urzędami. Dziś ostatni dzień, kiedy możemy dopisać się do spisu wyborców.

Dzisiaj mija czas na dopisanie się do spisu wyborców w Warszawie, jak i w całej Polsce. Termin upływa o północy, a dopisać można się osobiście, składając wniosek w urzędzie gminy lub miasta, gdzie chcemy głosować. Jednak jeżeli ktoś z nas chce się wybrać do urzędu we własnej osobie, to musi liczyć się z ograniczonym czasem i ogromnymi kolejkami, bo chętnych jest wielu. Urzędy w Warszawie są dziś otwarte do godziny 18:00.

Wyborca, który dopisze się do spisu, może głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym, na obszarze, na którym będzie przebywał w najbliższą niedzielę. Możecie też to zrobić przez Internet. We wniosku trzeba podać imię, nazwisko, imię ojca, numer PESEL i adres zamieszkania.

Jest pewien haczyk

Trzeba też pamiętać o jednej bardzo ważnej sprawie. Jeśli dopisałeś się do spisu wyborców w I turze wyborów w innej miejscowości , to już w tym spisie pozostaniesz także w czasie drugiej tury. Jeżeli chcesz głosować w Warszawie, to jedynym wyjściem jest odebranie w tej gminie, gdzie się dopisaliśmy, zaświadczenia o prawie do głosowania. Mamy na to czas do piątku.

Przypomnijmy, II tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę. To wtedy udamy się do urn i będziemy mogli oddać głos na Rafała Trzaskowskiego czy obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę.

mo

Podziel się:

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTP [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n// [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTP ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => news [_controller:protected] => news [_action:protected] => show [_uri:protected] => wiadomosci/n/6671/ostatni-dzwonek-na-dopisanie-sie-do-spisu-wyborcow-tlumy-przed-urzedami [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [id] => 6671 [title] => ostatni-dzwonek-na-dopisanie-sie-do-spisu-wyborcow-tlumy-przed-urzedami [uri] => wiadomosci/n/6671/ostatni-dzwonek-na-dopisanie-sie-do-spisu-wyborcow-tlumy-przed-urzedami [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => wiadomosci/n/<id>/<title> [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( [title] => .* ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => news [controller] => news [action] => show ) [_route_regex:protected] => #^wiadomosci/n/(?P<id>[^/.,;?\n]++)/(?P<title>.*)$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1696022536 ) ) </div> </body> </html>