Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

W Otwocku mówią 'dość'. Dłużnicy trafią do kontenerów

Dodano: 2020-07-24 13:03:55

W Otwocku znaleźli sposób na dłużników. Ci, którzy zalegają z czynszami trafią do... kontenerów. 

Jak mówi Radiu Kolor prezydent Otwocka Jarosław Margielski, problematycznych lokatorów, którzy zalegają z opłatami za czynsz, nie brakuje. W niektórych przypadkach to sumy rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Rekordziści muszą oddać gminie nawet 120 tysięcy! Miasto mówi więc "dość" i zapowiada przenoszenie lokatorów z długami do... kontenerów.

- Ta część osób, która w żaden sposób nie jest zainteresowana odrobieniem zaległości, a jest jeszcze uciążliwa dla sąsiadów, będzie przesuwana do mieszkań zlokalizowanych w kontenerach - mówi nam prezydent Otwocka.

Nie zapłacą? Będą siedzieć po ciemku

W kontenerach będą zainstalowane liczniki przedpłatowe energii elektrycznej. To oznacza, że jeśli ktoś nie wniesie opłaty, to nie będzie miał energii elektrycznej. Na prąd będzie także ogrzewanie. 

- Uzupełnia się tam konto i w miarę używania energii, środki z tego konta są pomniejszane. Liczniki przedpłatowe bardzo skutecznie regulują kwestię opłat za zużyte media. Stosuje to wiele gmin w Polsce - zapewnia Jarosław Margielski. 

Co ciekawe, jak zdradził nam prezydent Margielski, po ujawnieniu planów otwockiego ratusza, niektórzy dłużnicy przypomnieli sobie o swoich zaległościach i zaczęli je spłacać. 

Na razie miasto planuje kupić 10 kontenerów, w których zamieszkają czynszowi dłużnicy.

łj

Podziel się:

netgraf.pl