Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Refundacja in vitro z miejskiej kasy. Znamy szczegóły

Dodano: 2017-03-08 12:36:26
fot. Pixabay
fot. Pixabay
Jeszcze w kwietniu Rada Miasta może przyjąć projekt uchwały w sprawie refundacji in vitro. Jeśli tak by się stało, to miejski program mógłby ruszyć już jesienią.
Warszawa jest jednym z tych miast, które zdecydowały się refundować in vitro po tym, gdy przestał robić to rząd. Stołeczny ratusz o swoich planach poinformował już kilka miesięcy temu. Wczoraj zorganizowano konferencję w tej sprawie.

- Program dofinansowania in vitro będzie w Warszawie wdrożony, będziemy kontynuowali jako warszawska Platforma to, co robił rząd PO w ostatnich latach. (...) Dziś możemy powiedzieć, że ten program w Warszawie ruszy - mówił szef warszawskiej Platformy, Michał Kierwiński.

Z refundacji skorzystają mieszkanki Warszawy w wieku 25-40 lat pozostające w związkach małżeńskich, ale też partnerskich. Dofinansowanie jednej procedury in vitro może wynieść nawet 80 procent, nie więcej jednak niż 5 tysięcy złotych. Program przewiduje trzy procedury in vitro.

Stołeczny ratusz przewiduje, że z refundacji może skorzystać ok. 2,5 tys. mieszkańców Warszawy. Jeśli Rada Miasta przyjmie w kwietniu uchwałę w tej sprawie, to program ruszy jesienią.
łj

Podziel się:

netgraf.pl