Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"Nakrętkowe" serce w Łomiankach. Wypełniło się w zaledwie dobę!

Dodano: 2020-08-01 18:10:25

Wrzucaj nakrętki i pomagaj! W Łomiankach stanął wielki pojemnik na nakrętki. Nietypowy, bo w kształcie serca. Wypełnił się w zaledwie dobę. 

Plastikowe nakrętki mają wielką moc. Są skupowane przez firmy, które poddają je recyklingowi, a później wypłacają pieniądze na cele charytatywne. Chętnie je zbieramy, ale nie zawsze mamy gdzie je oddawać. Zazwyczaj można było je przynosić do szkół i urzędów, ale...

W szkołach teraz nie odbywają się zajęcia, nie bardzo było gdzie przekazywać nakrętki, stąd pomysł, żebyśmy my, jako gmina, takie miejsce stworzyli - tłumaczy w rozmowie z Radiem Kolor wiceburmistrz Łomianek Witold Gawda.

"Nakrętkowe serce" przed budynkiem ICDS

Tym sposobem przed budynkiem Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego w Łomiankach stanął wielki pojemnik w kształcie serca. Plastikowe nakrętki - małe i duże, można tam wrzucać o każdej porze dnia i nocy. 

Kiedy serce się wypełni, jego zawartość ma zostać przekazana wybranej osobie potrzebującej. - Będziemy starali się w oparciu o zgłoszenia mieszkańców dokonywać takiego wyboru - dodaje Witold Gawda.

Wypełnili serce w jeden dzień

W przeciągu zaledwie jednego dnia mieszkańcy wypełnili zakrętkami całe serce. Pierwsza partia liczyła trzy worki, po 240 litrów każdy. Zostaną one przekazane Joannie Lipińskiej, która urodziła się bez lewego przedramienia.

Środki uzyskane z plastikowych nakrętek będą przeznaczane na rehabilitację oraz na utrzymanie bionicznej protezy przedramienia lewego. Bardzo serdecznie chciałabym zaprosić wszystkich do "wkręcenia" się w zbiórkę plastikowych nakrętek - mówi Joanna Lipińska.

Mieszkańcom serce przypadło do gustu

Mieszkańcy Łomianek przekonują, że poprzez tak prostą czynność, mogą wspomóc środowisko i potrzebujących.

- Fantastyczny pomysł! Bardzo efektownie to wygląda. Jeżeli możemy pomagać takimi drobnymi gestami, to wrzućmy tę zakrętkę - mówia mieszkańcy. 

Jest to dobra okazja, by zaangażować w tę akcję rodzinę i znajomych,
a młodemu pokoleniu dokładnie wytłumaczyć, dlaczego pomaganie jest ważne i pokazać im różne formy tej pomocy. Inicjatywie przyświeca także idea propagowania właściwych nawyków związanych z selekcjonowaniem odpadów, co ściśle wiąże się z budowaniem poczucia odpowiedzialności za stan przyrody.

ww/łj

Podziel się:

netgraf.pl