Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Dwulatka zamknięta w nagrzanym aucie. Dziewczynka była nieprzytomna

Dodano: 2020-07-31 18:15:41
fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

Dramatyczna akcja na warszawskim Ursynowie. Strażnicy wyciągnęli z zamkniętego samochodu, niedające oznak życia, dziecko.

W czasie wykonywania zadań w terenie, do patrolu podszedł zaniepokojony przechodzień, wskazując samochód, w którym spało małe dziecko. Funkcjonariusze podeszli do pojazdu. Był zamknięty.
Pukając w szybę i trzęsąc samochodem, funkcjonariusze usiłowali zwrócić uwagę dziewczynki. Ta jednak nie reagowała.

Funkcjonariusze długo się nie zastanawiali. Podczas gdy jeden ze strażników wzywał pogotowie, drugi, w bezpieczny dla dziecka sposób, wybił szybę w aucie i otworzył drzwi.

- Mimo huku, dziewczynka nie wybudziła się. Na szczęście oddychała. Po wydobyciu z samochodu, ustawiliśmy fotelik z dwulatką w zacienionym i przewiewnym miejscu, cały czas monitorując jej funkcje życiowe - relacjonują strażnicy.

Matka przebywała w urzędzie

Nie trwało to długo. Przybyłe chwilę później pogotowie potwierdziło u dziewczynki pierwsze objawy przegrzania. Na szczęście po przywróceniu właściwej temperatury, ocknęła się i nie wymagała hospitalizacji.
Nie wiadomo dokładnie, jak długo dziecko przebywało w zamkniętym samochodzie. Prawdopodobnie trwało to nie więcej niż 20 minut.

Matka, która po pewnym czasie pojawiła się na miejscu, tłumaczyła, że „przedłużyła jej się wizyta w urzędzie”. Konsekwencje tego spóźnienia mogłyby być dużo poważniejsze, gdyby nie czujność przechodnia, błyskawiczna akcja strażników i fakt, że dzień nie był tak upalny, jak poprzednie.

Nagrzany samochód to śmiertelna pułapka

Strażnicy przypominają i apelują: samochód pozostawiony w nasłonecznionym miejscu dla każdego żywego organizmu staje się śmiertelną pułapką. Temperatura we wnątrz auta może wynieść nawet 80 stopni Celsjusza. Nieodpowiedzialnym kierowcom, tak jak w tym przypadku, grozi odpowiedzialność karna.

mo

Podziel się:

netgraf.pl