Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Koronawirus w otwockim przedszkolu. Dzieci na kwarantannie

Dodano: 2020-08-01 15:08:22
fot. UM Otwock
fot. UM Otwock

Koronawirus w przedszkolu w Otwocku. Jak informuje sanepid, zakażona jest jedna z nauczycielek.

Chodzi o placówkę przy ul. Jodłowej. Jedna z pracujących tam nauczycielek otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19. Jak podała Mazowiecka Inspekcja Sanitarna, 56-latka czuje się dobrze. Wiadomo, że na 11 dzieci oraz 2 osoby z personelu zostało objętych kwarantanną.

Z informacji portalu iOtwock.pl, wynika, że 3 osoby we własnym zakresie zrobiły testy na COVID-19 i otrzymały wyniki ujemne. "Sanepid dopiero będzie pobierał wymazy do badań u osób podejrzanych o możliwość zakażenia" - podaje portal.

Dezynfekują i ozonują placówkę

Jak informują władze miasta, w placówce, w której zostało stwierdzone zakażenie, prowadzona jest obecnie dezynfekcja pomieszczeń, wyposażenia, zabawek, a także placu zabaw. W weekend całe przedszkole przejdzie ozonowanie.

Placówka zostanie otwarta w poniedziałek, 3 sierpnia, kiedy rozpoczyna się kolejny dyżur wakacyjny dla dwóch grup, w których będzie nie więcej niż 17 dzieci. "W przedszkolu są realizowane wszystkie zalecenia otwockiego sanepidu" - czytamy w komunikacie miasta. 

Do tej pory na terenie powiatu otwockiego stwierdzono 80 przypadków koronawirusa. Zmarły 2 zakażone osoby, a 56 już wyzdrowiało.

łj

Podziel się:

netgraf.pl