Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Dzielnica zamówiła wieniec powstańcom. Z błędem ortograficznym

Dodano: 2020-08-01 22:12:01
fot. Białołęka - Platforma Sąsiedzka (Facebook)
fot. Białołęka - Platforma Sąsiedzka (Facebook)

Mieszkańcy Białołęki odwiedzający groby powstańców wychwycili błąd ortograficzny na jednym z wieńców. 

Chodzi o wieniec złożony przez Młodzieżową Radę Dzielnicy Białołęka na cmentarzu na Tarchominie. Słowo "Młodzieżowa" na szarfie przy wieńcu jest napisane przez "Rz", co jest oczywistym błędem ortograficznym. 

Zdjęcie z błędem zostało opublikowane na grupie "Białołęka - Platforma Sąsiedzka" i wywołało spore kontrowersje. - Droga mlodzieŻowa rado dzielnicy. Trochę obciach składać powstańcom wieniec z tak rażącym błędem - oburza się jeden mieszkaniec, który udostępnił zdjęcie.

Winny urząd dzielnicy?

Głos zabrał przewodniczący MRD Jakub Rydz. Jak stwierdził, "całą organizacją wieńców zajmował się Urząd Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy". Przyznał, że błąd jest rażący i zaznaczył, że "sytuacja, w której wieniec zostaje przekazany na kilka minut przed rozpoczęciem uroczystości, znacząco utrudnia wychwycenie tego oczywistego błędu".

"Jednakże wiedząc, iż składaniem zamówienia zajmuje się Urząd Dzielnicy, byliśmy pewni, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Chciałbym również dodać, iż niezauważenie tej oczywistej pomyłki jest spowodowane udziałem w dla nas bardzo ważnej uroczystości na cześć naszych rodaków, którzy 76 lat temu walczyli o naszą wolność" - tłumaczy Jakub Rydz.

Przewodniczący MRD zapowiedział, że sprawę zgłosi urzędowi. Z kolei szarfa jeszcze dziś ma być wymieniona na inną.

łj

Podziel się:

netgraf.pl