Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Nowe ognisko koronawirusa. Zarazili się nad Bałtykiem

Dodano: 2020-08-03 16:28:01
fot. Gryf24.pl
fot. Gryf24.pl

Mamy nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Zakażeni to grupa osób, która dopiero co wróciła ze wspólnych wakacji nad morzem.

Niepokojący wzrost zachorowań na COVID-19 w powiecie pułtuskim to efekt wakacyjnego "wypadu" nad morze. W ciągu trzech dni tamtejszy sanepid potwierdził 8 przypadków zakażeń, z czego 6 jednego dnia. 

- Mamy do czynienia z ogniskiem związanym z powrotem z wakacji - mówi Radiu Kolor Joanna Narożniak, rzeczniczka Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Będą wzmożone kontrole maseczek w sklepach. Szumowski: Koniec pobłażania

Koronawirusa przywieźli z Trójmiasta

Chodzi o 7 osób, które od 23 do 26 lipca były w Trójmieście. Pierwsze zakażenie zostało potwierdzone w ubiegły piątek, sześć kolejnych w sobotę. Dziś okazało się, że koronawirusem zakażona jest jeszcze jedna osoba. - Jest to matka osoby, która była nad morzem - precyzuje Joanna Narożniak.

W związku z tym ogniskiem, kwarantanną objętych zostało 29 osób, z kolej nadzorem epidemiologicznym 38 osób. - Trwa dochodzenie epidemiologiczne, sprawa w toku - dodaje rzeczniczka Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej. W kolejnych dniach okaże się, czy zakażonych jest więcej.

Sanepid poinformował też o zakażeniach koronawirusem na dwóch basenach. Więcej o tym możecie przeczytać tutaj

łj

Podziel się:

netgraf.pl