Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Ognisko koronawirusa w Milanówku. Na kwarantannie prawie 70 osób

Dodano: 2020-08-11 16:26:05
fot. Pixabay
fot. Pixabay

Przedszkole w Milanówku to jedno z dwóch ognisk koronawirusa w powiecie grodziskim.

- Mamy ognisko koronawirusa dotyczące przedszkola w Milanówku. Jedna z zakażonych osób to pracownik. Na kwarantannie jest 66 osób - powiedziała Radiu Kolor Halina Sankowska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim. 

Drugim ogniskiem koronawirusa na terenie powiatu grodziskiego jest duży zakład pracy pod Grodziskiem Mazowiecki. Przeprowadzone testy dały tam wynik pozytywny u 5 osób, 22 są na kwarantannie.

Letni wypoczynek i uroczystości rodzinne źródłami zakażeń

Od 31 lipca grodziski sanepid zanotował jeszcze 12 pojedynczych zakażeń, a 294 osoby wysłał kwarantannę. - Mamy też dzieci na kwarantannie, które przyjechały z obozu w okolicach Olsztyna. Na tym obozie były zakażenia - przekazała Halina Sankowska. 

- Źródłem zakażeń jest letni wypoczynek poza powiatem, uroczystości rodzinne i spotkania towarzyskie. To te, które my obserwujemy jako najczęstsze źródła zakażeń - dodała powiatowa inspektor. Jak przyznała, widoczny jest wzrost liczby nowych przypadków. 

Na Mazowszu nie brakuje też ognisk choroby na weselach. W poniedziałek informowaliśmy o weselu w Nieporęcie, po którym zaraziły się 32 osoby. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

łj

Podziel się:

netgraf.pl