Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Ochłoda na Ursynowie. To jedyna dzielnica z kurtynami wodnymi

Dodano: 2020-08-12 07:14:08
fot. UD Ursynów
fot. UD Ursynów

W tym roku z kurtyn wodnych możemy skorzystać jedynie na Ursynowie. Warszawski ratusz z powodu epidemii nie postawił miejskich "bramek". Te na terenie dzielnicy pochodzą z budżetu obywatelskiego.

Ze względu na epidemię koronawirusa władze Warszawy zapowiedziały, że w tym roku nie rozstawią kurtyn wodnych na terenie miasta - z obawy przed tym, że ludzie gromadziliby się przy takich instalacjach. Dzielnicę Ursynów zobowiązywał jednak do tego jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego.

W wyniku głosowania mieszkańców na projekty do budżetu obywatelskiego na ten rok wygrały m.in. kurtyny wodne. Tych kurtyn wodnych na Ursynowie stanęło 7. W dni upalne, gdy temperatura wynosi około 30 stopni lub więcej, jest włączona zraszająca mgiełka, która pozwala się delikatnie ochłodzić - tłumaczy wiceburmistrz dzielnicy Bartosz Dominiak.

Ochłoda dla dzieci i dorosłych

Mieszkańcy Ursynowa przekonują, że kurtyny wodne nieopodal parków świetnie sprawdzają się w przerwie między aktywnościami. Cieszą zarówno dzieci, jak i dorosłych.

- Kiedy jest gorąco, można się schłodzić. Wspaniała sprawa, szczególnie dla dzieci. Bardzo się cieszę, blisko domu, placu zabaw, bardzo pomaga - przyznają mieszkańcy.

Mgiełki wodne zostały uruchomione w Parku Jana Pawła II, Parku Moczydełko, Parku Polskich Wynalazców, Parku przy Bażantarni, Parku im. Romana Kozłowskiego, Parku Lasek Brzozowy oraz przy Placu Zabaw Olkówek. Będą dostępne do 31 sierpnia.

Choć miasto zdecydowało o nieinstalowaniu miejskich bramek wodnych, Główny Inspektorat Sanitarny w swoich wytycznych zezwala na funkcjonowanie fontann, instalacji wodnych i tężni ulicznych. Jednocześnie przypomina, że należy przestrzegać dystansu społecznego.

ww

Podziel się:

netgraf.pl