Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Student z Warszawy zaginął na Białorusi. Poruszający apel matki

Dodano: 2020-08-12 11:24:57
fot. Aneta Sienicka/Facebook
fot. Aneta Sienicka/Facebook

Dramatyczny apel matki studenta, który zaginął w czasie protestów na Białorusi. "Nie wiem, gdzie go wywieziono i nie wiem co robić" - napisała w mediach społecznościowych. 

O problemach Polaków jako pierwszy powiadomił poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba, który obserwował wybory i protesty w Mińsku. Twierdzi, że odezwały się do niego rodziny studentów, które wczoraj utraciły z nimi kontakt.

Polski konsulat w Mińsku potwierdził, że trzech polskich obywateli zostało zatrzymanych na Białorusi. Nasi dyplomaci znają już miejsce pobytu dwóch z nich. Ustalają teraz, co dzieje się z trzecim. Matka jednego z nich prosi o pomoc i udostępnianie informacji o losie jej syna na Facebooku.

Aneta Sienicka wyjaśniła, że Kacper skończył Studia Europy Wschodniej i pojechał, by wesprzeć duchem swoich przyjaciół Białorusinów. Wraz z nim był jeszcze jeden student - obaj zostali zatrzymani. Od wczoraj nie ma z nimi kontaktu.

Nie wiem, gdzie go wywieziono i nie wiem co robić. Płaczę i błagam Was o udostępnianie tej informacji" - napisała kobieta. Cały wpis znajdziecie poniżej. 

Podziel się:

netgraf.pl