Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Saska Kępa. Aktywiści zablokowali furgonetkę anty-LGBT

Dodano: 2020-08-12 15:43:52
fot. Mordo Iuris/Facebook
fot. Mordo Iuris/Facebook

Przechodnie na Saskiej Kępie nie dopuścili do dalszego przejazdu kontrowersyjnej furgonetki. Na miejscu cały czas pracują służby.

Chodzi o kontrowersyjną furgonetkę fundacji "Pro-Prawo do Życia". Z megafonów nadawane były komunikaty o powiązaniu pedofilii ze środowiskami LGBT. Pojazd jest także obklejony plakatami, na których można przeczytać, że "Lobby LGBT chce uczyć 4-latków masturbacji"

Furgonetka nadal pojawia się na ulicach Warszawy i tym razem przejeżdżała przez Pragę-Południe. Jednak na skrzyżowaniu ulic Francuskiej i Lipskiej doszło do jej zatrzymania. Grupa około 20 aktywistów stanęła na drodze dalszego przejazdu furgonetki.

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy umożliwili dalszy przejazd zablokowanemu pojazdowi. Później na miejsce dojechali także policjanci z Komendy Rejonowej - póki co jednak nie wiadomo na czym polegają ich działania.

- Policjanci z Komendy Rejonowej zostali skierowani na interwencję na skrzyżowanie ul. Francuskiej i Lipskiej. Aktualnie wykonują tam czynności, trzeba dać im szansę wyjaśnić okoliczności - mówi Joanna Węgrzyniak z praskiej policji.

Policja: monitorujemy przejazdy tej furgonetki

Już wcześniej informowaliśmy, że kontrowersyjna furgonetka dość często jeździła w asyście radiowozów. Choć dziś ich zabrakło, to służby tłumaczą, że monitorują przejazdy furgonetki - więcej o tym pisaliśmy tutaj.

ms

Podziel się:

netgraf.pl