Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Są wyniki rekrutacji do liceów. Ponad 1000 uczniów bez szkoły

Dodano: 2020-08-12 20:49:21
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

Prawie 19 tys. uczniów dostało się do swoich wymarzonych szkół. Jednak są też tacy, którzy nie dostali się do żadnej z nich. 

W tym roku Warszawa przygotowała 20 468 wolnych miejsc w szkołach średnich. Ponad 90% uczniów dostało się do tej szkoły, do której chciało. Teraz muszą jeszcze potwierdzić wolę przyjęcia do danej szkoły, czyli złożyć oryginał świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty - na to czas mają do 18 sierpnia. Jednak jest też duża część tych, którym nie udało się zakwalifikować do żadnej z nich.

- W tej rekrutacji wzięło udział ponad 20 tysięcy absolwentów szkół podstawowych. Zakwalifikowało się prawie 19 tysięcy uczniów, ale około 1300 uczniów nie zostało zakwalifikowanych do żadnej z placówek, którą wskazywali - mówi Tomasz Kunert z urzędu miasta

Ci, którzy się nie dostali, mają jeszcze szanse

Do warszawskich szkół zakwalifikowanych zostało 18 660 kandydatów. Tych, którym nie udało dostać się do żadnej z nich jest 1 310. Ale w szkołach średnich nadal jest 875 wolnych miejsc. Dodatkowo, nie wiadomo, czy wszyscy dostarczą wymagane dokumenty do jednej z warszawskich szkół, więc wolnych miejsc może być znacznie więcej.

- Kiedy będą znane końcowe wyniki rekrutacji, na naszej stronie będzie informacja o szkołach, w których są jeszcze wolne miejsca. Ci, którzy nie dostali się nigdzie, będą mogli tam złożyć swoje papiery - dodaje Tomasz Kunert z urzędu miasta.

Jak informuje miejskie Biuro Edukacji, wyniki i ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych uczniów poznamy 19 sierpnia o godzinie 14:00. Dwie godziny później w elektronicznym systemie rekrutacji i na stronie www.edukacja.warszawa.pl pojawi się informacja o wszystkich wolnych miejscach.

ww/ms

Podziel się:

netgraf.pl