Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Aż 6 fotoradarów stanie na moście Poniatowskiego. Drogowcy dopięli swego!

Dodano: 2020-08-12 21:58:21
fot. ZDM
fot. ZDM

To już pewne. Na moście Poniatowskiego stanie aż 6 fotoradarów. ZDM dostał zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

W to, że na moście Poniatowskiego jest niebezpiecznie, nikt nie wątpi. Dwa lata temu było głośnio o tragicznym wypadku na moście, w którym zginęła rowerzystka. Ostatnio doszło do podobnego zdarzenia - kierowca potrącił rowerzystkę, a następnie odjechał.  

- Most Poniatowskiego jest najniebezpieczniejszym mostem w Warszawie, około 90% kierowców przekracza tam prędkość - mówi niedawno w Radiu Kolor Marcin Chlewicki ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Teraz ma to się zmienić. Drogowcy rozpisali przetarg na 6 fotoradarów, które mają pilnować przestrzegania przez kierowców prędkości na moście Poniatowskiego. Dzięki pozytywnej opinii Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, możliwe będzie ich zamontowanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. 

Fotoradary zamiast odcinkowego pomiaru

Początkowo drogowcy chcieli zainstalować tam odcinkowy pomiar prędkości.

 "Jednak w dwóch przetargach napotkaliśmy na niespodziewane trudności uniemożliwiające realizację takiej inwestycji. Odkąd prawo do korzystania z automatycznych urządzeń nadzoru ruchu odebrano samorządom, takiego sprzętu w praktyce w Polsce nikt nie kupował. W efekcie certyfikowany sprzęt oferuje tylko jedna firma, która zaproponowała cenę znacznie przekraczającą założenia miasta" - tłumaczą drogowcy. 

łj

Podziel się:

netgraf.pl