Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

22 osoby z zespołu Mazowsze zakażone koronawirusem

Dodano: 2020-08-13 16:17:53
fot. mazowsze.waw.pl
fot. mazowsze.waw.pl

Niemal połowa artystów występujących w chórze zespołu Mazowsze jest zakażona koronawirusem. Na razie potwierdzono 22 przypadki zakażeń, ale niektóre osoby nadal czekają na wynik testu.

To prawie połowa artystów z chóru zespołu, którzy otrzymali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Pozostałe osoby, które miały z nimi bezpośredni kontakt, zostały skierowane na kwarantannę i aktualnie czekają na wyniki badań.

- Mamy 22 potwierdzone przypadki koronawirusa. Osoby, które miały kontakt z tymi zarażonymi są objęte kwarantanną. Czekamy na kolejne badania - mówi Katarzyna Pasieczna, rzeczniczka zespołu.

Zakażeni przechodzą chorobę bezobjawowo

Jak poinformowała Katarzyna Pasieczna, rzeczniczka zespołu, zakażone osoby nie mają żadnych poważniejszych objawów. Nikt nie jest hospitalizowany, aktualnie przebywają na kwarantannie w swoich domach.

Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Kolor, uczestnicy chóru zespołu Mazowsze na tydzień przed pierwszymi symptomami zakażenia, koncertowali razem z zespołem Enej. 

Dziś na Mazowszu zanotowano duży wzrost zachorowań na COVID-19. Raport z ostatniej doby to 148 nowych zakażeń. Część z nich to uczestnicy imprezy urodzinowej pod Sochaczewem. Więcej przeczytacie o tym tutaj.

ms

Podziel się:

netgraf.pl