Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Awaria wodociągowa usunięta. Do mieszkań wraca woda

Dodano: 2020-08-14 09:10:01
fot. UM Warszawa
fot. UM Warszawa

Mieszkańcy Ursusa, Pruszkowa i Piastowa muszą uzbroić się w cierpliwość. Woda w kranach wróci tam najwcześniej po południu

Jak mówi w rozmowie z Radiem Kolor rzecznik stołecznych wodociągów Marek Smółka, wczorajsza awaria rurociągu w al. Jerozolimskich, jest bardziej skomplikowana niż początkowo się wydawało.

- W trakcie pracy nad usunięciem awarii okazało się, że pęknięcie magistrali od spodu ma długość aż 10 metrów. To bardzo długi do zaspawania odcinek. To niestety dla mieszkańców oznacza wydłużenie czasu oczekiwania na wznowienie dostaw wody - tłumaczy rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. 

Wodociągowcy pracują teraz przy zaspawaniu tego odcinka rurociągu. Około południa ruszą testy szczelności magistrali. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to woda znów popłynie z kranów do godziny 15. 

- Pracownicy MPWiK dokładają wszelkich starań, by maksymalnie skrócić czas oczekiwania na wznowienie dostaw. Na bieżąco sprawdzamy stan napełnienia beczkowozów i, w razie potrzeby, wymieniamy je na pełne - zapewnia Smółka. 

AKTUALIZACJA, g. 16:10:

Mieszkańcy nadal nie mają wody w swoich kranach. Awaria magistrali okazała się zdecydowanie poważniejsza, niż początkowo zakładali pracownicy MPWiK. Teraz trwają testy, które sprawdzą, czy naprawiony odcinek jest sprawny

- W tej chwili w miejscu prac, które prowadzą pracownicy MPWiK, trwa napełnianie wodą naprawionego odcinka magistrali, jego odpowietrzanie i pierwszy test szczelności - informuje Marek Smółka, rzecznik MPWiK.AKTUALIZACJA, g. 17:02:

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zakończyli już wszystkie prace przy naprawie magistrali. Testy szczelności i ciśnienia również zakończyły się sukcesem. Teraz stopniowo woda będzie przywracana do kranów mieszkańców.

- Naprawa uszkodzonego odcinka magistrali zakończyła się powodzeniem, testy wykazały, że jest szczelność. Teraz rozpoczynamy proces przywracania zasilania w wodę tych obszarów, które były wody pozbawione - mówi Marek Smółka, rzecznik MPWiK.

Woda do wszystkich mieszkań powinna wrócić do około godziny 20.

Przypomnijmy, w wyniku awarii u zbiegu al. Jerozolimskich i ul. Popularnej powstało wczoraj wielkie rozlewisko. Występowały duże utrudnienia w ruchu drogowym.

łj

Podziel się:

netgraf.pl