Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"Koronaściema". W Warszawie tłumy na proteście przeciwko pandemii

Dodano: 2020-08-16 15:45:15
fot. Radio Kolor
fot. Radio Kolor

"Odwołać pandemię", "WHO samo zło", czy "szymowina do więzienia" - to niektóre hasła, które pojawiły się na proteście przeciwko "plandemii".

Na protest, który w południe rozpoczął się na placu Zamkowym przyszły tłumy warszawiaków, ale nie tylko. Nasz reporter spotkał osoby, które  przyjechały z innych miast Polski, a nawet z zagranicy. 

Główne hasło demonstracji to "stop plandemii". Jak wyjaśniali protestujący, pandemia została zaplanowana, a koronawirus nie jest tak straszny, jak to się przedstawia. Według nich mamy do czynienia z "koronaściemą". 

- To jest odmiana grypy od lat sześćdziesiątych. Nie zamyka się gospodarek, czy całego państwa z powodu grypy - mówiła jedna z kobiet, która przyszła na plac Zamkowy. - Czy koronawirus istnieje? - dopytywał nasz reporter. - Nie wiem, nie widziałam go. Myślę, że istnieje, ale nie w takim wymiarze, jak się o tym mówi - odpowiadali protestujący.

Uczestnicy protestu domagali się dymisji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i odblokowania różnych działalności, które nadal są objęte restrykcjami. Protest zakończył się przed Sejmem. 

Zdjęcia z protestu:

Podziel się:

netgraf.pl