Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Daj przedmiotom drugie życie. Na Bielanach otwiera się Podzielnia

Dodano: 2020-09-04 20:55:33
fot. Po-Dzielnia (Facebook, zdjęcie ilustracyjne)
fot. Po-Dzielnia (Facebook, zdjęcie ilustracyjne)

Masz za dużo kubków w mieszkaniu? A może w kącie leżą rolki, na których już od dawna nie jeździsz? Oddaj te przedmioty do Podzielni na Bielanach, a weź ze sobą inne, których potrzebujesz. Lokal startuje już w poniedziałek.

Jeżeli masz w szafie lub w piwnicy przedmioty, których już od dawna nie używasz i tylko zbierają na sobie kurz, to możesz zaoferować im drugie życie. Przynieś je do Podzielni przy ul. Kasprowicza 18 na Bielanach. Tam w dobrych warunkach poczekają na nowego właściciela.

Przy okazji będziesz mógł poszukać też czegoś dla siebie. Potrzebujesz gwiazdkowego śrubokręta? A być może przydałby ci się dziadek do orzechów? Istnieje duża szansa, że tego typu przedmioty znajdziesz właśnie w bielańskiej Podzielni.

Mieszkańcy będą mogli pozostawiać rzeczy, które mogą doznać drugiego życia. Jeśli ktoś nie potrzebuje jakiegoś przedmiotu, może go zostawić w Podzielni. Staramy się, żeby to były na przykład zabawki, jakieś rolki, stare radio, albo nieużywany czajnik - mówi Włodzimierz Piątkowski, z-ca burmistrza dzielnicy Bielany.

Chcesz wziąć jakiś przedmiot? Zostaw coś w zamian!

Bielańskiej Podzielni przyświecają wartości społeczne, ale również proekologiczne. Każdy potrzebujący może znaleźć tam coś, czego potrzebuje. Przy okazji przedmioty nie trafiają do recyklingu i w ten sposób oszczędzamy wodę i energię, które są potrzebne do tego procesu.

Zamysł jest taki, że jeżeli chcemy wziąć coś dla siebie, musimy też zostawić coś w zamian - tak, by w Podzielni cały czas była rotacja najróżniejszych przedmiotów. Ale jak dodaje zastępca burmistrza dzielnicy, tych najbardziej potrzebujących nie obowiązuje ta zasada.

- Ma to wymiar społeczny i proekologiczny. Rzeczy, które mogą być w jakiś sposób przydatne, nie trafiają na wysypisko śmieci. Zalecamy to, by nie przychodzić do Podzielni z pustymi rękami, ale oczywiście osoby w potrzebie mogą zawsze coś dla siebie użytecznego znaleźć - dodaje Włodzimierz Piątkowski

Podzielnia na Bielanach będzie otwarta już od najbliższego poniedziałku. Swoje przedmioty możemy tam przynosić codziennie w godzinach od 09:00 do 20:00.

ms

Podziel się:

netgraf.pl