Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

"I ty możesz zmienić stolicę!" Startuje Warszawski Panel Klimatyczny

Dodano: 2020-09-15 18:00:00

Już tej jesieni wystartuje pierwszy panel obywatelski w Warszawie. Tematem przewodnim będzie klimat, a podyskutują o nim eksperci, przedstawiciele ratusza i oczywiście obywatele. Kto może zostać reprezentantem głosu wszystkich warszawiaków? - niemalże każdy!

W panelu weźmie udział od 80 do 100 losowo wybranych mieszkańców Warszawy, którzy będą stanowili tak zwane "miasto w pigułce". O tym, kto bedzie mógł wziąć udział w dyskusjach opowiedziała Radiu Kolor Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy.

- Wybór będzie dokonywany w sposób losowy. Oczywiście trzeba być osobą pełnoletnią, więc tak naprawdę każdy z nas może spodziewać się telefonu i wyłonienia do udziału w ramach panelu klimatycznego - mówi Karolina Gałecka

Rzeczniczka zaznacza, że nie ma znaczenia, czy to będą osoby młode, czy starsze, bo pomóc może każdy:

- Mówimy tutaj o osobach, które będą wybierane oczywiście z różnej kategorii wiekowej. Zależy nam, aby to były to osoby młode, w średnim wieku oraz seniorzy - dodaje Karolina Gałecka.

Wybór może paść właśnie na Ciebie!

Telefonu od Ratusza może więc spodziewać się niemalże każdy pełnoletni warszawiak. Udział w panelu oczywiście nie jest obowiązkowy, ale taka okazja na pewno zdarzy się tylko raz. Prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski, zapewnia, że wszyscy uczestnicy dyskusji mają szansę współdecydować o przyszłości miasta, a na drodze głosowania będą mogli oni przedstawić najlepsze rozwiązania między innymi na walkę ze smogiem.

Podziel się:

netgraf.pl