Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 222 562 562

Napisz do nas

Włącz radio

Kolorszop

Dostępne przez całą dobę. Są gabinety ginekologiczne bez klauzuli sumienia.

Dodano: 2020-09-16 19:46:34
fot. Pixabay
fot. Pixabay

W sześciu szpitalach w całej Warszawie pacjentki będą mogły umówić się do ginekologa bez tzw. klauzuli sumienia. Zgłaszać się można bez wcześniejszego zapisu, a porady są bezpłatne.

Stworzenie gabinetów ginekologicznych, w których nie obowiązuje klauzula sumienia, to jedna z kampanijnych obietnic Rafała Trzaskowskiego sprzed dwóch lat. W sześciu szpitalach miejskich w Warszawie pacjentki będą mogły umówić się na taką wizytę. 

- Będzie dostępny ginekolog, który po konsultacji pacjentce przepisze receptę na tabletki antykoncepcji awaryjnej bądź udzieli innej porady. Porady są oczywiście bezpłatne, a czas oczekiwania na przyjęcie przez lekarza nie powinien przekroczyć dwóch godzin - zapewnia Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

Całodobowe gabinety w dwóch szpitalach

W czterech gabinetach ginekolodzy będą przyjmowali pacjentki w standardowych godzinach pracy. Przyjęcia nocne, a także w soboty, niedziele i święta będzie prowadził Szpital Praski oraz Szpital Solec

- Zarówno Szpital Praski, jak i Szpital Solec zapewniają możliwość skorzystania z porady antykoncepcyjnej poza godzinami pracy przychodni szpitalnych. Celem takiego działania jest uzupełnienie oferty przychodni ginekologicznych, w których obowiązują zapisy - dodaje Karolina Gałecka.

W Warszawie jest sześć szpitali o profilu ginekologiczno-położniczym lub posiadających takie oddziały. Należą do nich Centrum Medyczne Żelazna, Szpital Specjalistyczny im. Krysi Niżyńskiej "Zakurzonej" (przy ul. Inflanckiej), Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny (przy ul. Madalińskiego), Szpital Bielański, Szpital Praski i Szpital Solec.

ms

Podziel się:

netgraf.pl